Mecz, który elektryzuje kibiców piłkarskich w całej Polsce. Rozpędzony WKS Śląsk Wrocław, na przeciwko którego stanie jeden z największych faworytów do zdobycia mistrzostwa kraju – Legia Warszawa. Tym razem jednak nie będę mówił o sporcie jako takim. Spotkanie zapowiada się pasjonująco ze względu na to, co ma dziać się na trybunach Stadionu Wrocław.

W niedzielę w stolicy Dolnego Śląska sportowych emocji nie zabraknie. Na boisku lider tabeli PKO Ekstraklasy – Śląsk Wrocław oraz trzeci obecnie zespół ligi – Legia Warszawa. Trójkolorowi nakręceni pewnym, wyjazdowym zwycięstwie 3:0 nad Piastem Gliwice, natomiast Legioniści po efektownym rozbiciu Korony Kielce 4:0. Atmosfery na murawie nie trzeba więc podkręcać, oba zespoły dobrze wiedzą, o co grają. Remis nic nie daje żadnej ze stron, bo w przypadku zwycięstwa Pogoni Szczecin w meczu z Piastem, to Portowcy zasiądą na fotelu lidera Ekstraklasy. Tak więc jest o co walczyć, a forma strzelecka obu ekip zapowiada bombardowanie bramki zarówno jednej, jak i drugiej drużyny.

Legia bije rekordy

Zarówno klub z Warszawy, jak i środowiska kibicowskie, od dłuższego czasu zapowiadały szumny wyjazd miłośników Legii do Wrocławia. Mało kto jednak spodziewał się, że może zostać pobity rekord liczebności fanów drużyny przyjezdnej na meczu WKS-u. Sympatycy Legii mają pojawić się w bardzo dużym, bo ponad trzytysięcznym składzie, co przebije dotychczasowe osiągnięcia kibiców Ruchu Chorzów i Lecha Poznań, nie przekraczające 2,5 tysiąca. Mobilizacja wśród fanów Legii wskazuje drogę, którą powinni podążać ci, którzy WKS noszą w sercu.

#WielkieWyzwanie

Twierdza Wrocław, jako jedyna spośród stadionów PKO Ekstraklasy, nie została jeszcze zdobyta w tym sezonie. Tak wymagającego rywala jak Legia obecnie jednak dotychczas na niej nie było. Dlatego podopieczni Vitezslava Lavicki będą potrzebować dodatkowego wsparcia, a końcowy sukces w dużej mierze będzie zależeć od trybun. Grupy kibicowskie Śląska już uruchomiły swój wewnętrzny marketing, zapraszając i nawołując do tego, by dopingować WKS w, być może, najważniejszym meczu obecnych rozgrywek.

Jak do tej pory, na Stadion Wrocław sprzedało się niespełna trzynaście tysięcy wejściówek. Do meczu pozostało pięć dni, tak więc najwyższy czas, by nie tylko podjąć #WielkieWyzwanie, ale także pokazać, że #ToJestTwójKlub. Lepszej okazji do zamanifestowania swojej tożsamości i przynależności, niż w meczu z Legią, szybko nie będzie. W przypadku pobicia przez kibiców sezonowego rekordu frekwencji na Stadionie Wrocław, sponsor główny WKS-u NobleBet zobowiązał się do sfinansowania zakupu ogromnej sektorówki, prezentującej trykot meczowy Śląska. Do tej pory najwięcej fanów przyciągnęło spotkanie z Pogonią, wówczas na trybunach zasiadło 24 968 widzów. Najprostsze rozwiązania często są tymi najlepszymi, dlatego bez zbędnych ceregieli – WSZYSCY NA STADION!

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa,
niedziela (08.12.2019, 17:30),
Stadion Wrocław


Autor: Dawid Walczuk
Zdjęcie: Krystyna Pączkowska