Wrocław rozwija się szybko. Z roku na rok przybywa inwestycji, remontów oraz zmian, które mają na celu upiększenie miasta oraz przede wszystkim – ułatwienie życia mieszkańcom, szczególnie w sprawach transportu.

Jakie zmiany przyniósł 2019 roku.

Zamknięcie pl. Orląt Lwowskich – budowa trasy tramwajowej na Nowy Dwór 

Przynajmniej do wakacji nie przejedziemy przez pl. Orląt Lwowskich. Będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość, ale dzięki temu dużo lepiej skomunikowana z resztą miasta będzie osiedle Nowy Dwór. Będą dojeżdżać tam tramwaje oraz więcej autobusów. O objazdach i całym przedsięwzięciu pisaliśmy więcej w artykule Zmiany w komunikacji miejskiej, czyli remont pl. Orląt Lwowskich.

Nieautomatyczne otwieranie drzwi w autobusach

W trosce o nasze zdrowie, środowisko, a przede wszystkim żeby ogrzewanie oraz klimatyzacja mogły jak najsprawniej działać w autobusach, zastosowano nowy system otwierania drzwi. W większości autobusów nie otwierają się już one automatycznie, żeby wejść lub wyjść musimy nacisnąć przycisk. Wewnątrz jest to zazwyczaj przycisk stop, na zewnątrz jest on wyraźnie oznakowany.

Buspas na ul. Grabiszyńskiej

Według obliczeń Biura Zrównoważonej Mobilności, na odcinku czterech przystanków, pasażerowie zyskali od 2 do 4 minut na czasie przejazdu, a to wszystko dzięki wydzielonej części torowiska.

Przystanki wiedeńskie na Traugutta

Od kwietnia do sierpnia trwały prace nad specjalnymi przystankami na ul.Traugutta. Przystanki wiedeńskie to takie, przy których jezdnia zostaje podniesiona do poziomu chodnika. To dobra wiadomość dla użytkowników MPK.

Przebudowa ulicy Buforowej

Trwający prawie dwa lata remont zakorkowanego Jagodna zakończył się.  Powstały chodnik, droga rowerowa i oświetlenie. Remont był tak wyczekiwany, że powstała nawet strona na facebooku Nowa ulica Buforowa we Wrocławiu. Pomimo tego, że remont formalnie jest skończony, a ulica przejezdna, wiele rzeczy wciąż jest poprawianych, a firma, która zajmowała się przebudową, dostała listę uwag.

Dwa nowe przedszkola

Na Zakrzowie i Pawłowicach. Łącznie mogą one przyjąć aż do 350 dzieci.

Nowe targowisko – Ryneczek Jemiołowa

Teren po dawnym boisku Liceum Ogólnokształcącego nr V (które przeniosło się na ul. Ślężną) został zagospodarowany. Otwarto nowe targowisko, pełni ono nie tylko funkcję handlową, ale i rozrywkową oraz towarzyską.

Remont Wrocławskiego Teatru Współczesnego

Zakończony w kwietniu remont cieszy oko widzów teatru. Powiększono, przebudowano i ocieplono znaczną część budynku, ulepszono światła, przestrzeń,  a co za tym idzie komfort pracy artystów.

__________________________________________________________________

Autor: Olga Niziałek
Zdjęcie: Instagram