Półfinały IMP w Krakowie i Rawiczu wyłoniły zawodników, którzy powalczą w finale o tytuł indywidualnego mistrza Polski na żużlu. Decydujące starcie zaplanowano na 14 lipca. Rywalizacja odbędzie się na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie.

Pięciu zawodników: Piotr Pawlicki (obrońca tytułu) oraz uczestnicy cyklu Grand Prix – Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Maciej Janowski i Janusz Kołodziej, mają zapewniony start w finale indywidualnych mistrzostw Polski na żużlu.

Reszta żużlowców musiała wywalczyć sobie miejsce w półfinałach, które odbyły się w Krakowie i Rawiczu. Pewne zwycięstwo w 1/2 rywalizacji zapewnił sobie Maksym Drabik. Młodzieżowiec Betard Sparty Wrocław zdobył 14 punktów – tyle samo co Oskar Fajter, jednak w bezpośrednim starciu Drabik był lepszy. Oprócz tej dwójki, do finału awansowali także: Wiktor Lampart, Krystian Pieszczek i Norbert Kościuch. Rolę rezerwowego (i to dopiero w biegu dodatkowym!) wywalczył Bartosz Smekała. Słaba dyspozycja żużlowca FOGO Unii Leszno to z pewnością zaskoczenie. Niespodzianką jest również brak awansu Krzysztofa Buczkowskiego, który uplasował się dopiero w połowie stawki.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

A tymczasem @maksymdrabik133 zwycięża w półfinale IMP 💪🔥👏 brawo!!! #MaksymDrabik #IMP #sparta #wts #wroclove #zuzel #speedway

Post udostępniony przez WTS Sparta Wrocław (@wtssparta)

Emocji nie zabrakło również w drugim półfinale. Do finału awansował m.in. zawodnik, który jeszcze na początku startu był tylko rezerwowym. Adrian Cyfer zastąpił kontuzjowanego Tomasza Gapińskiego i doskonale wykorzystał szansę. Zdobył 11 punktów i pewnie przeszedł dalej. Dobrą formę potwierdził Adrian Miedziński, który wygrał 1/2 rywalizacji w Rawiczu. Awans wywalczyli także Dominik Kubera i Przemysław Pawlicki. Dużym zaskoczeniem jest natomiast słaba dyspozycja Jarosława Hampela. Zawodnik FOGO Unii Leszno zdobył zaledwie osiem oczek. W biegu dodatkowym mógł postarać się o rolę rezerwowego, jednak zrezygnował. Ostatecznie miejsce to wywalczył Szymon Woźniak.

 


Półfinał w Krakowie:

Wyniki:

1. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) – 14 (3,3,3,3,2)
2. Oskar Fajfer (Car Gwarant Start Gniezno) – 14 (3,3,2,3,3)
3. Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin) – 11 (2,2,3,3,1)
4. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 10 (3,0,3,1,3)
5. Norbert Kościuch (Get Well Toruń) – 10 (1,3,2,3,1)
———-
6. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno – 9+3 (0,3,1,2,3) – rezerwowy
———-
7. Jakub Jamróg (Betard Sparta Wrocław) – 9+2 (1,1,2,2,3)
8. Daniel Jeleniewski (Orzeł Łódź)- 9+0 (2,2,1,2,2)
9. Mateusz Szczepaniak (PGG ROW Rybnik) – 7 (2,2,1,2,0)
10. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz) – 6 (2,1,2,1,0)
11. Daniel Kaczmarek (Unia Tarnów) – 5 (3,0,0,0,2)
12. Dawid Lampart (Speed Car Motor Lublin) – 4 (0,1,3,0,w)
13. Hubert Łęgowik (OK Bedmet Kolejarz Opole)  – 4 (1,0,0,1,2)
14. Mateusz Cierniak (Unia Tarnów) – 3 (0,2,t,0,1)
15. Oskar Bober (Euro Finannce Polonia Piła) – 3 (0,0,1,1,1)
16. Ernest Koza (Unia Tarnów) – 2 (1,1,0,0,t)
17. Rafał Karczmarz (truly.work Stal Gorzów) – 0 (0,0)
18. Artur Czaja (Unia Tarnów) – 0 (w)

Bieg po biegu:
1. (69,12) Kaczmarek, Buczkowski, Łęgowik, Bober
2. (68,87) Drabik, Szczepaniak, Koza, Cierniak
3. (68,81) Fajfer, Lampart, Kościuch, Smektała
4. (68,69) Pieszczek, Jeleniewski, Jamróg, Lampart
5. (69,08) Kościuch, Jeleniewski, Koza, Kaczmarek
6. (68,87) Fajfer, Szczepaniak, Buczkowski, Pieszczek
7. (69,51) Drabik, Lampart, Lampart, Bober
8. (69,59) Smektała, Cierniak, Jamróg, Łęgowik
9. (68,63) Lampart, Jamróg, Szczepaniak, Kaczmarek
10. (69,32) Lampart, Buczkowski, Smektała, Koza
11. (69,87) Pieszczek, Kościuch, Bober, Karczmarz (Cierniak – t)
12. (67,37) Drabik, Fajfer, Jeleniewski, Łęgowik
13. (68,38) Drabik, Smektała, Pieszczek, Kaczmarek
14. (69,39) Lampart, Jeleniewski, Buczkowski, Cierniak
15. (–,–) Fajfer, Jamróg, Bober, Koza
16. (70,44) Kościuch, Szczepaniak, Łęgowik, Lampart
17. (69,75) Fajfer, Kaczmarek, Cierniak, Lampart (w/u)
18. (69,73) Jamróg, Drabik, Kościuch, Buczkowski
19. (70,40) Smektała, Jeleniewski, Bober, Szczepaniak
20. (70,49) Pieszczek, Łęgowik, Lampart, Karczmarz (Koza – t, Czaja – w/2min)

Bieg dodatkowy o 6. miejsce:
21. Smektała, Jamróg, Jeleniewski (d)


Półfinał w Rawiczu:

Wyniki:

1. Adrian Miedziński – 13 (3,3,1,3,3)
2. Piotr Protasiewicz – 11 (2,3,2,3,1)
3. Adrian Cyfer – 11 (3,1,2,2,3)
4. Dominik Kubera – 10 (3,w,3,2,2)
5. Kacper Gomólski – 10 (2,1,3,2,2)
6. Przemysław Pawlicki – 9 (w,2,1,3,3)
——————————————–
7. Szymon Woźniak – 8  (1,2,3,d,2) + 1. miejsce w biegu dodatkowym
——————————————–
8. Adrian Gała – 8 (3,2,2,1,0) + 2. miejsce w biegu dodatkowym
9. Jarosław Hampel – 8 (0,3,1,3,1)
10. Paweł Przedpełski – 6 (1,1,3,1,0)
11. Mirosław Jabłoński – 5 (0,0,0,2,3)
12. Kacper Woryna – 5 (1,3,d,1,w)
13. Marcel Kajzer – 5 (2,0,2,1,u)
14. Michał Szczepaniak – 5 (1,2,1,d,1)
15. Tomasz Orwat – 3 (0,1,d,w,2)
16. Kamil Brzozowski – 2 (2,0,d,d,d)
17. Tomasz Gapiński – 0 (-,-,-,-,-)
18. Norbert Krakowiak – 0 (d)

Bieg po biegu:
1. (62,11) Gała, Kajzer, Woźniak, Jabłoński
2. (61,45) Kubera, Brzozowski, Przedpełski, Orwat
3. (62,43) Cyfer, Gomólski, Szczepaniak, Pawlicki (w)
4. (61,74) Miedziński, Protasiewicz, Woryna, Hampel
5. (61,98) Protasiewicz, Gała, Cyfer, Brzozowski
6. (61,49) Miedziński, Pawlicki, Przedpełski, Kajzer
7. (62,68) Hampel, Szczepaniak, Orwat, Jabłoński
8. (62,23) Woryna, Woźniak, Gomólski, Kubera (w)
9. (62,83) Przedpełski, Gała, Szczepaniak, Woryna (d)
10. (62,90) Gomólski, Kajzer, Hampel, Brzozowski (d)
11. (62,09) Kubera, Cyfer, Miedziński, Jabłoński
12. (61,34) Woźniak, Protasiewicz, Pawlicki, Orwat (d)
13. (62,11) Miedziński, Gomólski, Gała, Orwat (w)
14. (61,74) Protasiewicz, Kubera, Kajzer, Szczepaniak (d)
15. (62,40) Pawlicki, Jabłoński, Woryna, Brzozowski (d)
16. (62,37) Hampel, Cyfer, Przedpełski, Woźniak (d)
17. (62,40) Pawlicki, Kubera, Hampel, Gała
18. (62,91) Cyfer, Orwat, Kajzer (u), Krakowiak (d)
19. (63,47) Jabłoński, Gomólski, Protasiewicz, Przedpełski
20. (62,60) Miedziński, Woźniak, Szczepaniak, Brzozowski (d)

Bieg dodatkowy o 6. miejsce:
21. Woźniak, Gała


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Instagram