Nowy tydzień zapowiada się ciekawie, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie. W planach między innymi: wernisaż, mecz siatkówki oraz maraton pisania listów – wybrała Kamila Nowicka

PONIEDZIAŁEK, 5 GRUDNIA – Helper’s Generation & uwRH+

Gdzie?: Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej (oraz inne Instytuty UWr)

Początek tygodnia zaczynamy od pomagania innym. Samorząd Studentów UWr we współpracy z  Fundacją DKMS wychodzi na przeciw studentom i daje możliwość oddania krwi w murach uczelni oraz organizuje zapisy do bazy potencjalnych Dawców szpiku  i komórek macierzystych. Akcja trwa przez cały tydzień.


WTOREK, 6 GRUDNIA – Mikołajki

Gdzie?: wszędzie

Chyba nikomu nie trzeba przypominać, że tego dnia są Mikołajki, ale trzymamy rękę na pulsie i dajemy znać największym Zapominalskim. Wypatrujcie Mikołaja, jeżeli tylko byliście grzeczni!


ŚRODA, 7 GRUDNIA – 10. kolejka Orlen Ligi Impel Wrocław : PTPS Piła

Gdzie?: Hala Sportowo-Widowiskowa Orbita

W środku tygodnia znajdzie się też co dla fanów siatkówki. Na wrocławskiej Orbicie zmierzy się Impel Wrocław z PTPS Piłą. Mecz zacznie się o godz. 18.00. Bilety w cenie 15 (ulgowy) lub 20 (normalny) zł.


CZWARTEK, 8 GRUDNIA – Spotkanie z Konsulem Generalnym Stanów Zjednoczonych

Gdzie?: Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego

Jeżeli jesteście zainteresowani studiowaniem w USA, wyjazdem do Ameryki na wakacje lub w ramach projektu Work&Travel to to wydarzenie jest dla was! Samorząd UWr zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie z konsulem – Kentem Mullenem. Start: godzina 13.15 w sali 2D.


PIĄTEK, 9 GRUDNIA –  Wernisaż finałowej wystawy projektu Jestem Sobą

Gdzie?: Barbara – infopunkt | kawiarnia | kultura

Weekend zaczynamy bardzo kulturalnie. Fundacja Kilo Kultury oraz ESK Wrocław 2016 zaprasza na wernisaż projektu Jestem sobą do infopunktu Barbara. Wydarzenie zacznie się o godz. 19.00 i potrwa aż do 12 stycznia. Więcej informacji tutaj!


SOBOTA, 10 GRUDNIA – Wrocławski Maraton Pisania Listów

Gdzie?: Proza (Przejście Garncarskie)

Takie wydarzenie organizowanie jest co roku w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Chętni mogą napisać apel do władz lub wysłać list do osób, których prawa są łamane. Im więcej ich będzie, tym większa szansa na zmianę. Długopisy w dłoń i do roboty!


NIEDZIELA, 11 GRUDNIA – Jarmark ilustracji i komiksu

Gdzie?: Barbara – infopunkt | kawiarnia | kultura

Event związany jest z zakończeniem sezonu komiksowo-ilustracyjnego. Organizatorzy planują dodatkowe atrakcje, takie jak warsztaty czy rysowanie postaci z natury. Spotkanie zacznie się o godzinie 12.00 i potrwa mniej więcej do 17.00.

Autor | Kamila Nowicka