Kolejny tydzień to kolejne wydarzenia w mieście związane ze sztuką, muzyką i filmem. Co będzie się działo? Spis propozycji przygotował Daniel Stojanowski.

WTOREK, 13 GRUDNIA – Wigilia interkulturowa

Gdzie? Sala 41e IDiKS

W naszym instytucie studiuje mnóstwo osób spoza granic Polski. Wspólnie z kołem naukowym touchpoint przygotowują wigilię z potrawami z ich domowych stron. Ważne i integrujące wydarzenie studenckie!


ŚRODA, 14 GRUDNIA – Akademia Polskiego Filmu

Gdzie? Kino Nowe Horyzonty

Kolejne już spotkanie w ramach Akademii. Rozpoczyna się wykładem, po którym zaplanowano projekcje Powstania Warszawskiego, Wielkiej Drogi oraz Wzywamy Pana Smitha.


CZWARTEK, 15 GRUDNIA – Festiwal Przyjaźni

Gdzie? Hala Orbita

Happysad, Muchy, Raz Dwa Trzy, Jamal, Lech Janerka i inni. Czego chcieć więcej? Wszystko to z okazji 15-lecia istnienia grupy OCN. Bilety po 65zł.


PIĄTEK, 16 GRUDNIA – Weekend zamknięcia Europejskiej Stolicy Kultury

Trubadur

Gdzie? Opera Wrocławska

Premiera „Trubadura” Giuseppe Verdiego w reżyserii łotewskiego twórcy Andrejsa Żagarsa z Łotewskiej Opery Narodowej.

Niebo

Gdzie? Hala Stulecia

Ostatnia część Kwartetu Flow na zakończenie obchodów Europejskiej Stolicy Kultury. Szykuje się widowisko ze światłami, dźwiękiem, orkiestrą i chórem na żywo. Duchy z ceremonii otwarcia staną się bazą scenografii pod największym dachem Wrocławia.


SOBOTA, 17 GRUDNIA

Tak też jest miło

Gdzie? CeTA Wystawowa 1

Teatr dla Początkujących przygotował premierowy spektakl, który jest jednocześnie debiutem reżyserskim Małgorzaty Szczerbowskiej. Tego nie można ominąć.

Największe w Europie silent disco

Gdzie? Hala Stulecia

2 300 słuchawek, ogromna przestrzeń, wstęp za darmo. Trzeba was bardziej zachęcać? Nas na pewno nie!


NIEDZIELA, 18 GRUDNIA – Tribute to… Prince

Gdzie? Vertigo Jazz Club&Restaurant

Kolejna odsłona Tribute to… tym razem będzie kręcić się wokół Prince’a. Bilety online się wyprzedały, ale wciąż będzie można dostać je na bramce. Dla fanów jazzu i ikony muzyki konieczność.

Autor | Daniel Stojanowski