Kolejny tydzień to kolejne wydarzenia w mieście związane ze sztuką, muzyką i filmem. Co będzie się działo? Spis propozycji przygotowali Paulina Gruda i Daniel Stojanowski.

PONIEDZIAŁEK, 9 STYCZNIA – Prapremiera w Teatrze Komedia

Gdzie? Wrocławski Teatr Komedia

Nowy rok to nowe okazje na rozrywkę w teatrze. Teatr Komedia przygotował przekład sztuki Antonina Procházka – „Z Twoją córką? Nigdy!”. W obsadzie między innymi Michał Kotarski, Aleksandra Zienkiewicz i Kinga Zabokrzycka. Oprawę muzyczną do sztuki czeskiego autora zapewnią utwory czeskiej legendy – Karela Gotta. Nie może być lepiej!


WTOREK, 10 STYCZNIA – Wystawa: Tajemnice Egipskich Grobowców

Gdzie? Muzeum Archeologiczne

Ostatni dzień i ostatnia szansa na obejrzenie wystawy zbiorów dokonanych przez Uniwersytet Wrocławskich w trakcie prac archeologicznych w Tebach Zachodnich. Egipskie mumie, figurki, sarkofagi. Ciekawe? Na pewno.


ŚRODA, 11 STYCZNIA – Stand-up z Karolem Kopcem

Gdzie? Vertigo Jazz Club & Restaurant

Kolejna odsłona Stand-upu. Na scenie Karol Kopiec i Juliusz Sipika. Niekwestionowana gwiazda ciętych ripost i gwiazda wschodząca. Będzie kontrowersyjnie, ale przede wszystkim, śmiesznie.


CZWARTEK, 12 STYCZNIA – Wernisaż JESTEM SOBĄ

Gdzie? Barbara. Infopunkt, kawiarnia, kultura

Tutaj również ostatnia szansa na obejrzenie wernisażu projektu fotograficznego. Twórcy za cel postawili sobie wykorzystanie zdjęć jako narzędzie twórczego i czynnego działania w przedsięwzięciach kulturalnych, m.in. osób marginalizowanych społecznie.


PIĄTEK, 13 STYCZNIA – Sylwester Prawosławny

Gdzie? Klubokawiarnia Mleczarnia

Studenckie Koło Naukowe Serbistów oraz Klubokawiarnia Mleczarnia pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaźni Polsko-Bałkańskiej KOLO po raz trzynasty zapraszają na Prawosławnego Sylwestra. Druga szansa na przeżycie sylwestrowej zabawy! Nie zabraknie bałkańskiej muzyki na żywo.


SOBOTA, 14 STYCZNIA – Klubowe przygotowania do WOŚP

Gdzie? Stary Klasztor i Stara Piwnica

Stary Klasztor zaprasza do Sali Gotyckiej na Wschodni Sylwester dla WOŚP, a Stara Piwnica będzie gościć tego wieczoru zespoły: Chorzy, Ga Ga, Zielone Żabki, Wiewiórka na drzewie, Non Stop.


NIEDZIELA, 15 STYCZNIA – 25. Finał WOŚP we Wrocławiu

Około 500 wolontariuszy od rana będzie stać w najbardziej ruchliwych punktach Wrocławia i pod kościołami. Pomóżmy pobić wrocławski rekord zebranych do puszek pieniędzy – być może uda się zebrać ponad milion złotych!

Autorzy | Paulina Gruda i Daniel Stojanowski

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWszystkich traktuję, jakbym ich znał
Następny artykułWiem, co czują moi tancerze
Lubi muzykę, seriale, dobre filmy i kawę. Co za tym idzie, czas spędza na imprezach, w kinie, w kawiarni albo w domu przed laptopem. Najchętniej pisze więc w obrębie tych tematów.