Ruszamy z nową stałą rubryką. Tym razem wydarzenia wybrała dla Was – Paulina Rytych.


PONIEDZIAŁEK, 21 LISTOPADA – Dzień Życzliwości

Gdzie: Wszędzie

Gazeta Wrocławska wraz z Urzędem Miejskim wyłoniła 30 najżyczliwszych mieszkańców Wrocławia. Oficjalnie tytuły zostaną im przyznane dzisiaj wieczorem, podczas koncertu w klubie Vertigo przy ulicy Oławskiej.


WTOREK, 22 LISTOPADA – The Rolling Stones – Olé Olé Olé

Gdzie: Pasaż Grunwaldzki

O godzinie 20.00 w Multikinie przedpremierowy pokaz filmu The Rolling Stones – Olé Olé Olé. Jest to zapis z trasy koncertowej zespołu po Ameryce Południowej z 2015 roku. Bilety w cenie 25zł.


ŚRODA, 23 LISTOPADA – Debata Kultura w stanie zagrożenia

gdzie: Kino Nowe Horyzonty

Debata Kultura w stanie zagrożenia to spotkanie publiczności i osób zainteresowanych obecną sytuacją Teatru Polskiego we Wrocławiu.  Ma być ono wyrazem sprzeciwu wobec działań urzędników i zmian na stanowisku dyrektora teatru. Początek o godzinie 14:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy.


CZWARTEK, 24 LISTOPADA – Kadry Wrocławia

gdzie: Kino Nowe Horyzonty

To będzie już 4. przegląd filmów archiwalnych o Wrocławiu – kadry Wrocławia. W ciągu trzech dni będzie można zobaczyć m.in.  filmy przedstawiające powojenny Breslau z 1945 roku. W programie przewidziana jest także projekcja „Bitwy wrocławskiej” – pełnometrażowego dokumentu opisującego manifestację uliczną stanu wojennego z 1982 roku. Ceny biletów zaczynają się od 18 złotych.


PIĄTEK, 25 LISTOPADA – Hedone Festival

Gdzie: Klub Pralnia

Hedone Festival to dwudniowe święto muzyki elektronicznej, które odbędzie się w  klubie Pralnia przy Krakowskiej 100. Podczas dwóch dni zaprezentują się artyści, którzy swoim nowatorskim podejściem wyznaczają kierunki rozwoju alternatywnej sceny klubowej. Ceny biletów od 69 złotych.


SOBOTA, 26 LISTOPADA – Giełda staroci

Gdzie: Plac pod Iglicą przy Hali Stulecia

Od lat pod Halą Stulecia odbywają się Targi Staroci. Można tam znaleźć dosłownie wszystko, zaczynając od mebli, a na dziełach sztuki kończąc. Wydarzenie przyciąga zarówno kolekcjonerów jak i artystów, którzy sprzedają na nich swoje prace np. biżuterię.


NIEDZIELA, 27 LISTOPADA – Koncert zespołu Hey

Gdzie: Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia

W niedzielę o 19.00 Hey wystąpi w Centrum Kongresowym Hali Stulecia. Koncert odbędzie się w ramach trwającej trasy Błysk. Bilety w cenie 65zł ciągle do kupienia. Miejsca wyłącznie stojące!