Polska para taneczna zajęła 5 miejsce na Europejskich zawodach w łyżwiarstwie figurowym. To pierwszy raz w historii, kiedy nasi osiągnęli tak dobry wynik.

Zawody łyżwiarskie zawsze podzielone są na dwie części – program krótki i program dowolny. Każda para taneczna, sportowa, solistka czy solista musi więc przygotować się do dwóch występów. Krótki trwa trzy, a dowolny cztery minuty. Klasyfikacja generalna powstaje po zsumowaniu obu wyników. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev zajęli w tejże klasyfikacji 5 miejsce, zaraz po 3 parach, które stały na podium finału Grand Prix, czyli najbardziej prestiżowego łyżwiarskiego konkursu oraz obecnych mistrzach Rosji.

Program krótki

Nasi, pięciokrotni mistrzowie Polski, w programie krótkim pojechali do Passion for Tango. Zajmowali po nim 4 miejsce z wynikiem bardzo zbliżonym do pierwszej trójki. Udało im się nawet prześcignąć pary, które znacznie wyprzedziły ich podczas klasyfikacji do Grand Prix.

Program dowolny

Tu Polacy postanowili zaskoczyć. Odeszli od standardowych dźwięków muzyki klasycznej i pojechali do Bout time, I feel like I’m drowning. Tu poszło im równie dobrze. Prawie wszystkie wykonane przez nich figury były oceniane na najwyższe poziomy trudności. Niestety, mimo wszystko nieco brakło im do obecnych mistrzów, przez co znaleźli się na 4 miejscu.


Autor: Marta Ziółkowska
Zdjęcia: Instagram