Dotychczas tylko Gosia Baczyńska miała okazję zaprezentować swoje ubrania w Paryżu. Teraz ten zaszczyt przypadł bardzo szybko rozwijającej się na świecie marce MISBHV. Co o niej wiemy?

MISBHV to jedna z najpopularniejszych obcenie polskich marek odzieżowych. Jej założycielka Natalia Maczek dostała się na listę 100 najbardziej wpływowych osób w świecie streetwearu. Zaczynała bowiem od t-shirtów i bluz. Potem wraz z Tomaszem Wirskim (dyrektorem kreatywnym) poszerzali kolekcje o nowe elementy, drapieżnie eksperymentując z trendami. O brandzie zaczęło się robić głośno w 2013 roku. Wtedy zwyciężczyni „Top Model” Zuzanna Kołodziejczyk wzięła udział w kampanii, promującej nową kolekcję MISBHV. Ich pierwszy zagraniczny butik otwarto w Londynie. W ten sposób polski streetwear powoli docierał na szczyt. Już dwa razy (w 2016 i 2017 roku) zaprezentowali swoje kreacje dla kobiet podczas New York Fashion Week.

Teraz przyszedł czas na światową stolicę mody. Na Paris Fashion Week marka MISBHV zaprezentuje się 19 stycznia 2019 roku. Możliwe, że przyniesie jej to jeszcze większą popularność, choć już teraz ubrania noszą gwiazdy takie jak: Rihanna, The Weekend, Dua Lipa czy celebrytka Kylie Jenner. Co ciekawe Maczek i Wirski pokazali po raz pierwszy swoje projekty w Polsce w czerwcu zeszłego roku. Pokaz miał miejsce w Pałacu Kultury i Nauki, a kolekcja mody damskiej i męskiej nosiła nazwę „Polish Jazz”. Projektanci MISBHV często nawiązują do swojego pochodzenia i korzeni, np. dodając nadruki z napisem Warszawa, czy wiążąc modelkom jedwabne chusty na głowie, co jak sama Natalia Maczek mówi, kojarzy jej się z babcią.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Rih wearing the Hard Core vinyl in her final Anti Tour performance 🇬🇧❤️ I love London like Scott Garcia

Post udostępniony przez „Silence is so accurate” (@tomekwirski)


Autor: Oliwia Rybiałek
Zdjęcie: www.pexels.com