Zanim kierowcy udadzą się na przerwę letnią, czeka ich jeszcze jeden weekend wyścigowy na Węgrzech. Będą to wyjątkowe trzy dni, w szczególności dla polskich fanów i Roberta Kubicy, który wraca tam gdzie wszystko się zaczęło.

Tor Hungaroring położony nieopodal Budapesztu jest bardzo specyficznym obiektem. Jedno okrążenie liczy nieco ponad cztery kilometry i składa się w większości z wolnych i ciasnych zakrętów. Kierowca pokonujący pętlę toru nie ma czasu na odpoczynek, ponieważ tor nie posiada długich odcinków prostych.

Domowy wyścig Kubicy

Robert Kubica zadebiutował w 2006 roku podczas Grand Prix Węgier. Kierowca BMW Sauber zajął wtedy 7. miejsce, jednak później został zdyskwalifikowany ze względu na zbyt lekki bolid. Tor znajduje się blisko polskiej granicy, więc na wyścigach zawsze pojawia się mnóstwo kibiców w biało-czerwonych barwach. W trakcie nadchodzącego weekendu również można się spodziewać sporej liczby Polaków na torze Hungaroring. Kubica, który zdobył swój pierwszy punkt w sezonie tydzień wcześniej, będzie wspierany przez całą rzeszę fanów, jednak nie ma się co spodziewać powtórki z Hockenheim. Prognozy pogody przewidują, że nie będzie deszczu, więc nie będzie też szalonej Grand Prix. W takim przypadku Williamsy ponownie zamkną stawkę.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez ROKiT Williams Racing (@williamsracing)

Verstappen znowu zabłyśnie?

Forma Red Bulla idzie wyraźnie w górę. Max Verstappen zaliczył w Niemczech drugie zwycięstwo w sezonie i wygląda na to, że nie będzie to ostatni sukces Holendra. Charakterystyka toru Hungaroring sprzyja Red Bullom i Mercedesom. Patrząc jednak na tempo wyścigowe austriackiej ekipy i formę Verstappena, można się spodziewać, że holenderski kierowca ponownie powalczy o najwyższy stopień podium. Problemy w trakcie najbliższego weekendu może mieć Ferrari, które nie będzie mogło wykorzystać przewagi w mocy silnika i wydaje się, że osiągnięcie dobrego wyniku będzie dla kierowców włoskiego zespołu bardzo trudnym zadaniem.

Plan weekendu

Piątek 2 sierpnia
I trening: 11:00
II trening: 15:00

Sobota 3 sierpnia
III trening: 12:00
Kwalifikacje: 15:00

Niedziela 4 sierpnia
Wyścig: 15:10


Autor: Grzegorz Krawczyk
Zdjęcie: Instagram