Różowe usta to nie przypadek. Tak właśnie kobiety wspierają walkę z rakiem szyjki macicy i zachęcają do regularnych badań cytologicznych. Jeżeli sami o siebie nie zadbamy, to kto zrobi to za nas?

Styczeń nie musi być ponury, może, a nawet powinien być różowy! Dlaczego? Wszystko wiąże się z kampanią społeczną Pink Lips Project, która skierowana jest do kobiet w każdym wieku. Wszystko to w ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy, który rozpoczyna się 21 stycznia i potrwa do 27 stycznia. Kampania ma uświadomić kobietom jak ważne są regularne badania i profilaktyka, a także wesprzeć kobiety zmagające się z chorobą. Dzięki prawidłowemu skrinigowi cytologicznemu można uniknąć nowotworu. Pamiętajmy, że badanie cytologiczne można wykonać podczas wizyty w gabinecie ginekologicznym. Zaleca się je wykonywać przynajmniej raz na trzy lata (w przypadku prawidłowych wyników, częściej w przypadku nieprawidłowych). Ważne jest, aby mieć tego świadomość i robić wszystko, aby sobie pomóc. Kobiety wspierające akcję podejmują wyzwanie #pinkchallenge. Oznacza to, że malują sobie usta na różowo przez cały tydzień w geście solidarności z chorymi kobietami. Warto pamiętać o sobie i swoim zdrowiu. Choroba może dotknąć każdego, nie zapominajmy o tym. Badajmy się i walczmy z nią!

View this post on Instagram

Kochani w ten ponury dzień przesyłam Wam dużo ciepła i pozytywnych kolorów. A konkretnie dużo RÓŻU!! 💖💝 ROZPOCZYNAMY!! #pinkchallenge czyli propagowanie różowych ust w ramach symbolu solidarności z Kobietami walczącymi z rakiem szyjki macicy. Z okazji Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka szyjki macicy postanowiłam dołączyć się do tego wyzwania!! IFMSA-Poland za pośrednictwem PINK LIPS project próbuje zmobilizować kobiety do profilaktycznych badań/cytologia/oraz szczepień przeciwko wirusowi HPV. PAMIĘTAJCIE!! Nasze zdrowie – w Naszych rękach! 💖 tym samym nominuje do #pinkchallenge moje przyjaciółki ! @_moniq @bernadettabc @monika_bachleda @dodaqueen @marina_official @asiaopozda @annaewate @g_rulez @edytagorniak @kasia.sowinska @s.o.n.y.a.official @anetanowackamakeup @osiugonoh @kaniakaminska @zborowskazofia @macademiangirl dbajmy o siebie nawzajem! 💝

A post shared by 🎬🎼PATRICIA KΛZΛDI (@kazadi_official) on


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcie: Instagram