Po zakończeniu rozgrywek Impel Wrocław zapewnił sobie utrzymanie w Lidze Siatkówki Kobiet. I wydawałoby się, że wtedy mógł odetchnąć z ulgą, jednak nie na długo. Szybko okazało się, że z powodu problemów finansowych klubu, występ w następnym sezonie jest poważnie zagrożony. Impel postanowił poprosić o wsparcie kibiców, rozpoczynając akcję crowdfoundingową.

Akcja Impelu Wrocław polega na tym, żeby to kibice wsparli klub kupując klubowego gadżety, np. szalik czy kubek. Wśród oferowanych rzeczy jest także kilka unikatowych. Przykładem są srebrne medale Mistrzostw Polski. Kosztują 1000 zł i z dostępnych czterech, sprzedały się już dwa. Innym krążkiem, który można kupić i jednocześnie wesprzeć Impel Wrocław, są brązowe medale Mistrzostw Polski. Te można nabyć za 600 zł i do tej pory zrobiła to jedna osoba. Na sprzedaż są jeszcze dwa medale.

Kolejne wyjątkowe rzeczy związane są z ambasadorkami akcji. Kupić można np. koszulkę treningową Agnieszki Kąkolewskiej, kapitan reprezentacji Polski, która przez cztery sezony grała w Impelu. Unikat ten kosztuje 301 złoty. Inną rzeczą wiązaną z drugą z ambasadorek jest koszulka meczowa Katarzyny Mroczkowskiej, za którą trzeba zapłacić 350 złoty.
Oprócz tego wrocławski klub dostaje także wsparcie od innych sportowców, którzy namawiają wszystkich kibiców do udział w akcji. Są to m.in. siatkarki Anna Werblińska czy Joanna Wołosz, które o dołączeniu do akcji #SiłaWZielonym poinformowały na swoich mediach społecznościowych.

Celem wrocławskiego klubu jest zebranie kwoty 100 tysięcy złotych, niezbędnych, aby drużyna pozostała w najwyższej lidze rozgrywek. Akcja trwa od 8 maja i do tej pory udało się zebrać 15 279 złotych. Do końca pozostało jeszcze 27 dni. Jeśli Impelowi nie uda się zebrać takiej kwoty, to najprawdopodobniej zespół będzie musiał wycofać się z Ligi Siatkówki Kobiet. Miejmy jednak nadzieję, że ten najczarniejszy scenariusz się nie spełni, a kibice po raz kolejny będą mogli oglądać zmagania swoich siatkarek w Hali Orbita!