Popkillery 2019 to szczególne wydarzenie dla wszystkich fanów muzyki hip-hopowej. Podczas uroczystej gali zostaną wręczone nagrody za największe osiągnięcia muzyczne ubiegłego roku na polskiej i zagranicznej scenie rapowej. Internauci już teraz mogą głosować na swoich faworytów za pośrednictwem strony internetowej organizatora plebiscytu.

Popkiller, czyli jeden z największych portali hip-hopowych w Polsce, organizuje wyjątkowy plebiscyt mający wyłonić najlepszych rapowych artystów, albumy, oraz single 2018 roku. Gospodarze wydarzenia zaprosili do współpracy m.in. przedstawicieli mainstreamowych mediów, youtuberów, influencerów czy blogerów należących do różnych pokoleń. Dzięki swojej wiedzy oraz doświadczeniu w branży wybiorą oni muzyczne pozycje, które w największym stopniu wyróżniały się na polskiej i zagranicznej scenie rapowej w minionym roku. Głosy internautów będą odgrywały znaczącą rolę w plebiscycie, dlatego też warto oddać swój głos w poszczególnych kategoriach na stronie głównej wydarzenia. Oficjalna gala odbędzie się 8 maja w Teatrze Capitol w Warszawie. Ceremonię będzie można obejrzeć całkowicie za darmo na kanale PopkillerTV w serwisie YouTube.

„Tak jak zapowiadaliśmy, jest to skład ponad jakimikolwiek podziałami, a znajdują się w nim przedstawiciele różnych mediów i różnych pokoleń, których łączy przede wszystkim hip-hopowa pasja i opiniotwórczość. Niezmiernie cieszymy się z tak entuzjastycznego odbioru naszych zaproszeń i z tego, że udało się zebrać tak znamienity team.”
Mateusz Natali, popkiller.pl

View this post on Instagram

POPKILLERY 2019 – wręczamy Hip-Hopowe Nagrody❗💥 Po wielu miesiącach pracy zapraszamy do udziału w wielkiej hip-hopowej idei – nagrodach Popkillery 2019, przyznanych za największe osiągnięcia w minionym roku. Przyznanych też ponad podziałami, ze strony całego środowiska hip-hopowego – już od jutra będziecie mogli głosować na swoich faworytów w kategoriach polskich i zagranicznych, równocześnie zwycięzców wskaże też specjalne gremium złożone z wybranych dziennikarzy i ekspertów reprezentujących różne pokolenia i różne media. Ceremonia, którą organizujemy razem z Bacardi odbędzie się 8 maja w Teatrze Capitol i będzie możliwa do obejrzenia za darmo na kanale YouTube PopkillerTV – zaraz po niej zapraszamy też na oficjalne afterparty w tym samym miejscu, klubie Capitol Warsaw. Event FB już dostępny wraz z zapowiedzią video, więcej informacji będziemy stopniowo ujawniać w najbliższych dniach. Start głosowań już jutro. 😊⏳💥 #popkiller #popkillery2019 #popkillery #polskirap #kupujciepolskierappłyty

A post shared by @ popkillerpl on

Szerokie spektrum słuchania

Fani muzyki rapowej już teraz mogą głosować na swoich faworytów w wybranych kategoriach dzięki specjalnym ankietom na stronie Popkillera. Jak podaje oficjalne źródło, w zaledwie trzy dni od ogłoszenia listy nominacji internauci zdążyli oddać ponad 50 tysięcy głosów. Liczby te wyraźnie pokazują, jak wielkim zainteresowaniem w naszym kraju cieszy się to wydarzenie, i jak szerokim gronem słuchaczy są członkowie rodzimej subkultury hip-hopowej.

50k głosów popkiller

Lista dostępnych kategorii

 • Album Roku 2018
 • Raper Roku 2018
 • Producent Roku 2018
 • Singiel Roku 2018
 • Odkrycie Roku 2018
 • Teledysk Roku 2018
 • Kooperacja Roku 2018
 • Zagraniczny Album Roku 2018
 • Zagraniczny Singiel Roku 2018
 • Zagraniczny Raper Roku 2018
 • Zagraniczne Odkrycie Roku 2018
 • Wydanie Roku 2018
 • Grupa/Duet Roku 2018

Więcej szczegółów dotyczących plebiscytu znaleźć można na stronie http://popkiller.pl/popkillery.


Autor: Michał Krawczyk
Zdjęcia: Popkiller