Kolejny sezon jednego z popularniejszych seriali zbliża się wielkimi krokami. Co się do tej pory stało, a co się dopiero wydarzy? Przybliżyliśmy w skrócie dwa poprzednie sezony.

Stranger Things 3 będzie miał swoją premierę już 4 lipca 2019 roku na platformie Netflix. Do tej pory dużo się działo, a i sami bohaterowie bardzo się zmienili. Przypomnijmy zatem co działo się w trakcie dwóch poprzednich sezonów. Lepiej odświeżyć sobie kilka wątków, zanim rozpoczną się kolejne.

View this post on Instagram

ONE MONTH 🙃

A post shared by Stranger Things (@strangerthingstv) on

Sezon 1

Pierwszą rzeczą, jakiej dowiadujemy się, jest zaginięcie 12-letniego Willa, syna Joyce. Jest to katalizator następnych zdarzeń. Policjanci nie mają żadnych tropów, oprócz odnalezionego roweru chłopca. Przyjaciele Willa: Mike, Dustin i Lucas postanawiają odnaleźć kumpla na własną rękę. Podczas poszukiwań znajdują w lesie dziewczynkę, uciekinierkę z ośrodka badań FBI obdarzoną ponadnaturalnymi zdolnościami – to Nastka. Dziewczynka stara się skontaktować się z Willem uwięzionym w innym wymiarze.

Joyce nie wierzy w śmierć syna. Zaczyna słyszeć głosy i również stara się skontaktować z chłopcem, wykorzystując telefon oraz lampki choinkowe. Joyce w końcu dociera do kobiety, która niegdyś również brała udział w badaniach eksperymentalnych. Jednak po stracie córki postradała zmysły.

Nad sprawą czuwa również miejscowy szeryf – Jim Hopper. Okazuje się, że zwłoki, które uchodzą za ciało Willa, są jedynie kukłą, podrzuconą przez agentów rządowych. W mieście zaczynają się dziać coraz dziwniejsze rzeczy. Szeryf odkrywa laboratorium, gdzie prowadzone są eksperymenty i znajduje bramę do innego wymiaru.

W tym samym czasie znika Barb – przyjaciółka Nancy (siostry Mike’a). W poszukiwaniu koleżanki Nancy wraz z Jonathanem (bratem Willa) przechodzą do Odwróconego Świata. Starają się później przekazać policji wszystkie znalezione tam dowody. Przesłuchiwany jest dr Brenner, prowadzący eksperymenty na Nastce, który stara się ukryć fakt, że naukowcy chcą dostać się do innego wymiaru i wykorzystać siłę bestii do swoich zamiarów. W końcu Joyce i Hopper odnajdują Willa. Nastka jednak znika w Odwróconym Świecie, ratując przyjaciół.

Sezon 2

Powrót do Hawkins rok po wydarzeniach z finału pierwszego sezonu. Will wciąż nie doszedł do siebie i pozostaje w pewien sposób połączony z Odwróconym Światem. Widać to praktycznie od razu, kiedy Will zaczyna wypluwać „ślimaki”. Miasto zaczynają nawiedzać niepokojące zdarzenia niszczące uprawy dyni lokalnych farmerów.

Bohaterowie starają się jednak wrócić do normalności. Joyce spotyka się z dawnym kolegą z liceum – Bobem, który poświęca się, by pomóc jej przyjaciołom i rodzinie. Pojawiają się także nowe twarze – rodzeństwo Billy i Max (którą zauroczyli się Dustin i Lucas). Mike wciąż tęskni za Nastką, a Nancy przeżywa stratę Barb.

Okazuje się jednak, że Nastka nie zniknęła na dobre. Dziewczynę przygarnął szeryf Hopper, który zakazał jej wychodzić z domu dla jej własnego bezpieczeństwa. Nastka jednak, po latach zamknięcia w laboratorium, chce wiedzieć kim jest, więc ucieka, by odkryć swoje korzenie. Dowiaduje się, że ma matkę, która poświęciła dla niej życie. Odnajduje także swoją „siostrę” – Kali, która ma moc manipulacji ludzką świadomością, i która wykorzysta Nastkę do własnych, złych zamiarów.

Potwory wciąż nie ustępują i za wszelką cenę chcą zakłócić spokój mieszkańcom Hawkins. Jednym z nich jest nowy przyjaciel Dustina, przypominający kijankę. Przemianę przeszedł Steve, który zdecydowanie stał się pozytywną postacią, broniącą swoich przyjaciół. Dodatkowo warto wspomnieć, że stał się bardzo dobrym kolegą Dustina. Jeszcze bardziej zbliżyli się do siebie także Jonathan i Nancy. Ostatni odcinek to moment wzruszeń – bal i połączenie wszystkich bohaterów.


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcia: Filmweb, Instagram