Rok po swoim ostatnim koncercie, w poniedziałek 18 grudnia w Teatrze Muzycznym Capitol, ponownie wystąpi Chór Komentujących Wrocławian.  Chórzyści zaprezentują między innymi nową piosenkę – „Aloha, rób to, co kochasz”.

Chór został utworzony na potrzeby Europejskiej Stolicy Kultury i działał przez dwa lata, od 2014 do 2016 roku. Członkowie zespołu to amatorzy, ludzie różnych profesji i w różnym wieku – od sześciu do 75 lat. Głównym celem ich twórczości jest komentowanie wszystkiego, co ich otacza. Przez dwa lata swojej działalności, chórzyści śpiewali w różnych miejscach Wrocławia: na dachu domu na wodzie na Odrze, w nocnym autobusie MPK, na placach i ulicach.

Po zakończeniu działań w ramach Europejskiej Stolicy Kultury członkowie Chóru nie chcieli się ze sobą rozstawać. Założyli więc stowarzyszenie i śpie15wają dalej. Sami piszą teksty, muzykę tworzy pianista Rafał Karasiewicz, a chórmistrzem jest Tomasz Leszczyński, aktor Teatru Capitol. Opiekę literacką sprawuje nad nimi Marek Kocot, twórca wrocławskiego Antykabaretu. Działalność Chóru Komentujących Wrocławian docenił Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz, który przyznał członkom Chóru pamiątkowe medale.

Koncert Chóru już w najbliższy poniedziałek o 18:00. Wydarzenie będzie miało miejsce na podwórku Teatru Capitol, nieopodal kas biletowych. Wstęp wolny.

 


Autor: Marcin Obłoza
Zdjęcie: Łukasz Giza / TM Capitol