WKK Wrocław czeka kolejne spotkanie. Tym razem zawodnicy Tomasz Niedbalskiego powalczą o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. W 5. kolejce 1. ligi, rywalem będzie Biofarm Basket Poznań.

W poprzednim spotkaniu wrocławianie wygrali derbowy pojedynek z Górnikiem Wałbrzych. Ze znakomitej strony pokazał się Jakub Koelner, który zanotował 24 punktów i 7 asyst. Aktualnie WKK z bilansem 2-1, zajmuje 12 miejsce w tabeli, jednak wciąż do rozegrania ma zaległy mecz z SKK Siedlce. Sobotni rywale z Poznania plasują się pozycję wyżej, mając na koncie dwa zwycięstwa i dwie porażki.

Szeroki skład gospodarzy

W poznańskiej ekipie ciężko wyróżnić jednego zawodnika. Trzech graczy notuje nieco ponad 10 punktów na mecz, a w każdym spotkaniu bohaterem ma szansę zostać ktoś inny. Zespołowość i równy skład jest zdecydowanie jedną z najmocniejszych stron tej drużyny. Biofarm Poznań to również połączenie młodości z doświadczeniem. W pierwszej piątce 1. ligowego weterana Adama Metelskiego wspomagają młodzi gracze, jak chociażby 20-letni podkoszowy Mikołaj Kurpisz. Zawodnik ten notuje średnio 11 punktów i 8 zbiórek. W dotychczasowych meczach nie zaliczył jednak ani jednego bloku, co dla gracza na jego pozycji może być niepokojące.

Świetne statystyki beniaminka

Koszykarze WKK rozegrali tylko trzy mecze, ale nie da się ukryć, że początek sezonu jest dla nich obiecujący. Wrocławianie bardzo wyróżniają się w 1. ligowych statystykach. Blokują średnio 5 rzutów na mecz, co jest najlepszym wynikiem w lidze. Dzięki dobrej grze obrońców Jakuba Koelnera i Michała Jędrzejewskiego zespół traci też niewiele piłek – zaledwie 12.7 na spotkanie. W tej kategorii lepszy wynik mają Jamalex Polonia Leszno i FutureNet Śląsk Wrocław. Natomiast w zbiórkach, WKK wyprzedza już tylko Śląsk.

Początek spotkania w sobotę – 20 października o godzinie 17:00 w hali CityZen w Poznaniu.


Autor: Kacper Marciniak
Zdjęcie: Instagram