Premiera spektaklu Mercury Fur miała odbyć się 13 kwietnia 2018 roku. Przedstawienie dyplomowe studentów IV roku Wydziału Aktorskiego AST  w reż. Filipa Gieldona zostało jednak odwołane.

Miało być o nienawiści i o miłości. Wszystko zapowiadało się tak dobrze, tekst przetłumaczony (przez Magdalenę Kęsik), aktorzy przygotowani, kostiumy (przy pomocy studentów z ASP) gotowe. A jednak… kilka dni temu nic nie wskazywało na to, że dyplomowy spektakl studentów IV roku Wydziału Aktorskiego AST we Wrocławiu zostanie odwołany.

– Wszyscy weszli w swoje postacie bardzo dogłębnie i poczuli je – mówił na konferencji prasowej Filip Gieldon, reżyser. – Miło nam się współpracowało i, mimo że wszyscy są już zmęczeni, to jestem dobrej myśli.

Niestety sama chęć nie wystarczyła. Wystawienie trzeciego spektaklu (wcześniej przygotowano Niewiny w reż. Pawła Miśkiewicza i Bahamuta w reż. Wojciecha Kościelniaka) Mercury Fur to tak naprawdę była propozycja studentów.

Mimo przygotowań, motywacji i ciężkiej pracy, spektakl nie spełniał wymagań artystycznych. Zarówno premiera, jak i kolejne spektakle w dniach: 14, 16, 17, 18 i 19 kwietnia br.  zostały odwołane.

 


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcie: BTW Photographers Maziarz/Rajter