Choć nie jesteśmy już dziećmi, nadal czekamy na premiery filmów animowanych i familijnych. Zwłaszcza kiedy są kontynuacją lub ekranizacją naszych ulubionych bajek z dzieciństwa. Rok 2019 szczególnie będzie obfitował w znane i lubiane animacje.

Choć za sobą mamy już premiery Sekretnego życia kotów, Ralpha Demolki w internecie, Asteriksa i Obeliksa. Tajemnica magicznego wywaru, a w ten weekend na ekranach kin pojawi się Jak wytresować smoka 3 – to wciąż jest na co czekać. Dopiero kończy się luty, a zatem przed nami jeszcze sporo ciekawych propozycji m.in. lot dywanem z Aladynem, przygoda szeryfa Chudego czy ponowne spotkanie z Anną i Elsą – będzie się działo.

Dumbo
premiera: 29 marca

Historia słonia z dużymi uszami powraca na ekrany kin w wersji filmowej już w marcu. Wzruszająca opowieść o przyjaźni, miłości i przywiązaniu. Do niesamowitego świata cyrku przeniesie nas Tim Burton, a w rolach głównych wystąpią Colin Farrell, Danny DeVito, Michael Keaton i Eva Green.

Aladyn
premiera: 24 maja

Tego pana nie trzeba nikomu przedstawiać. Historia złodziejaszka, który znajduje magiczną lampę z Dżinem w środku, mogącym spełnić trzy życzenia. Podczas swojej magicznej przygody Aladyn na ulicach Agrabahu poznaje księżniczkę Dżasminę. Rodzi się między nimi miłość od pierwszego wejrzenia. Towarzyszy temu oczywiście dawka humoru i walka z czarnym charakterem. W tytułową rolę wcielił się Mena Massoud, partnerować mu będzie Naomi Scott, a w roli zabawnego Dżina zobaczymy Willa Smitha – jest na co czekać.

Pokémon: Detektyw Pikachu
premiera: 31 maja

Pokemony powracają i to nie w formie gry. Tym razem ze swoimi ulubieńcami będzie można spotkać się w kinie. Cała historia rozpoczyna się w momencie, kiedy niezrównany prywatny detektyw Harry Goodman znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a jego 21-letni syn Tim (Justice Smith) próbuje ustalić, co się wydarzyło. W śledztwie pomaga mu były partner Harry’ego – Pokémon Pikachu (Ryan Reynolds). Bohaterowie odkrywają, że są w stanie się ze sobą porozumiewać. Łączą siły, aby rozwikłać tajemniczą zagadkę, przeżywając jednocześnie trzymającą w napięciu przygodę. Wspólnie poszukują poszlak, przemierzając rozświetlone neonami ulice Ryme City – rozległej, nowoczesnej metropolii, w której ludzie i Pokémony żyją tuż obok siebie w hiperrealistycznym świecie. W pewnym momencie Tim I Pikachu odkrywają wstrząsający spisek, który może położyć kres tej harmonijnej koegzystencji.

Sekretne życie zwierzaków domowych 2
premiera: 28 czerwca

Wiemy już co się dzieje, gdy zwierzęta zostają same w domu. Tym razem dowiemy się m.in. jak muszą sobie radzić z weterynarzem i innymi problemami, które dla ludzi wydają się banalne.

Król Lew
premiera: 19 lipca

Nowa wersja dobrze znanej animacji z 1994 roku. Historia Simby, który musi przejąć królestwo po tragicznej śmierci swojego ojca i zmierzyć się z wujem. W roli głównej Donald Glover. W pozostałych rolach m.in. Seth Rogen, Billy Eichner, John Oliver, John Kani, Chiwetel Ejiofor czy Beyonce.

Toy Story 4
premiera: 9 sierpnia

Na to czekali zarówno duzi, jak i mali. Chudy (Tom Hanks) i Buzz Astral (Tim Allen) przeżyją kolejne niesamowite przygody. Tym razem wraz z przyjaciółmi wyrusza na poszukiwania pastereczki Bo Peep (Annie Potts). Na ekranie zobaczymy dobrze nam znane zabawki z poprzednich części, ale także pojawią się nowi bohaterowie.

Baranek Shaun Film. Farmaggedon
premiera: 25 października

Najsłynniejszy baranek na świecie powraca. W pobliżu farmy Shauna rozbija się statek kosmiczny. Baranek postanawia wykorzystać tę okazję jako możliwość przeżycia wspaniałej, pełnej wrażeń i humoru przygody… Daje się porwać kosmitom.

Kraina Lodu 2
premiera: 22 listopada

Nie mogło zabraknąć tej bajki w naszym zestawieniu. Świat oszalał na punkcie Elsy i Anny. Czy nowa część powtórzy sukces? Fabuła nie jest jeszcze do końca znana. Nieoficjalne wieści donoszą, że w nowej części bohaterowie spróbują odkryć tajemnice dotyczące ich królestwa. Głosu użyczą m.in. Kristen Bell, Idina Menzel, czy Jonathan Groff.

To oczywiście nie są wszystkie filmy animowane, które pojawią się w tym roku. Będzie ich znacznie więcej. Dlatego warto znaleźć w sobie wewnętrzne dziecko i rezerwować miejsce w kinie.


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcie: Youtube