Luty to najkrótszy miesiąc w roku. Nie znaczy to jednak, że nie może być ekscytujący. Sesja, ferie… i kolejne premiery. Tym razem zobaczyć będzie można różne tytuły. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Anioł [Cinema City Wroclavia, Dolnośląskie Centrum Filmowe, Kino Nowe Horyzonty, OHKINO]

Carlito (Lorenzo Ferro) jest chłopcem o aparycji anioła. Niestety jego „anielskość” na wyglądzie się kończy. Od dziecka bowiem popełnia liczne przestępstwa na ulicach Buenos Aires. W pewnym momencie poznaje jednak Ramona (Chino Darin), znajomość zmienia jego życie, a Carlito staje się mordercą.


Mia i biały lew [Multikino, Pasaż Grunwaldzki]

Czasem wielkie przygody zaczynają się jeszcze kiedy jesteśmy całkiem mali. Dokładnie tak miała Mia (Daniah De Villiers), 10-letnia dziewczynka, której rodzice nagle postanawiają opuścić Londyn i na stałe wyprowadzić się do Afryki. Tam zakładają dość farmę dzikich zwierząt, na której po pewnym czasie dochodzi do rzeczy niezwykłej – rodzi się wyjątkowe, białe lwiątko. Mia po pewnym czasie zaprzyjaźnia się ze zwierzątkiem i zajmuje się nim przez kolejne 4 lata. Niestety szczęście ten niestandardowej pary przyjaciół nie może trwać wiecznie. Ojciec Mii decyduje bowiem, że dziewczyna musi się pożegnać ze swoim ukochanym lwem Charliem. Ona jednak nie zamierza się poddać i zamiast zwyczajnie pozwolić mu odejść, ucieka z farmy, żeby wraz z nim poszukać nowego, lepszego domu.


Arktyka [Nowe Horyzonty]

Na pokładzie samolotu był raptem jeden pasażer, Overgård (Mads Mikkelsen). I to właśnie on, po przeżyciu katastrofy lotniczej, zdany tylko na siebie, musi odnaleźć drogę do cywilizacji. Niestety Arktyka nie wybacza. Jej jałowy, pusty krajobraz nie pozostawia mu zbyt dużej nadziei na ratunek. On jednak nie zamierza się poddać. Pytanie tylko, czy uda mu się to przetrwać?


The Dawn Wall [Cinema City, Multikino, Helios]

The Dawn Wall to ponad 900-metrowa ściana skalna, znajdująca się w samym środku Parku Narodowego Yosemite w Kalifornii. Wydawać by się mogło, że jest zupełnie nie do zdobycia. Mimo tego znaleźli się śmiałkowie, którzy jako pierwsi w historii postanowili pokonać tę trasę bez lin pomocniczych oraz jakiegokolwiek dodatkowego sprzętu. Tommy Caldwell i Kevin Jorgeson (grani przez siebie samych), bo tak nazywali się owi mężczyźni, po 6 latach mozolnego treningu skupili na sobie uwagę całego świata, podejmując się tego niemalże niewykonalnego zadania. The Dawn Wall jest filmem, pokazującym przez co musiała przejść dwójka wspinaczy. Nie skupia się jednak tylko na mozolnym pięciu się w górę, ale również na elementach ich życia prywatnego, sile ich przyjaźni oraz marzeniach, które popchnęły ich do tej niebezpiecznej wędrówki.


Mirai [Nowe Horyzonty]

Pierwsze dziecko zwykle jest oczkiem w głowie rodziców. Przez pierwsze lata swojego życia, skupia na sobie ich uwagę i jest rozpieszczane na wszelkie możliwe sposoby. Właśnie takim dzieckiem jest Kun. Jego sielanka nie trwa jednak wiecznie, bo nagle okazuje się… że jego mama urodziła córeczkę. Dziewczynka nazywa się Mirai i koncentruje na sobie całą uwagę rodziców, co nie do końca podoba się małemu Kunowi. Po jakimś czasie smutny chłopiec trafia do ogrodu, który przenosi go w przyszłość. W przyszłość, w której poznaje starszą wersję swojej młodszej siostry.


Autor: Marta Ziółkowska
Zdjęcia: YouTube