Nowy miesiąc zacznie się od kilku wyjątkowo różnorodnych premier filmowych. Można by wręcz stwierdzić, że każda z nich zupełnie odcina się od pozostałych, co tworzy dość ciekawą mozaikę dramatu, komedii, romansu i… horroru science fiction.

Mówi się, że w marcu, jak w garncu – pomieszanie z poplątaniem. To powiedzenie zdaje się szczególnie pasować do premier, które zawitają do kin już 1 marca. Znajdziemy pośród nich nie tylko komedie, dramaty czy romanse, ale również… horrory science fiction.

Witajcie w Marwen (Helios, Cinema City)

Filmów o utracie pamięci jest wiele, a Witajcie w Marwen również należy do tej grupy. Podchodzi jednak do tematu nieco inaczej, bo Mark Hogancamp (Steve Carell), główny bohater filmu, zamiast szukać fragmentów swojej zaginionej przeszłości w realnym świecie, próbuje odnaleźć je w wymyślonym przez siebie mieście Marwen.

Śmierć nadejdzie dziś 2 (Multikino, Cinema City, Helios)

O ile pierwsza część tego horroru zaskakiwała swoimi elementami komediowymi, o tyle jej kontynuacja zdaje się zupełnie odchodzić od swojego pierwotnego gatunku. Tree (Jessica Rothe) i tym razem będzie musiała zmierzyć się z pętlą czasu, chociaż teraz będzie na to o wiele lepiej przygotowana. Dlatego też zamiast zwyczajnie się poddać, postanawia naprostować kolejne, nowo powstałe alternatywne rzeczywistości.

Córka trenera (Multikino)

Wyobraźcie sobie, że wasz ojciec jest jednocześnie waszym trenerem. Żyjecie tylko we dwoje, podróżując z miasta do miasta, podążając za konkursami w tenisie ziemnym. Nie macie nikogo poza sobą. Jesteście swoim całym światem. W takiej właśnie sytuacji jest Wiktoria Kornet (Karolina Bruchnicka). Dziewczyna, będąca oczkiem w głowie, dumą i chlubą swojego ojca (Jacek Braciak). Co będzie jeśli jednak do tej nierozłącznej dwójki dołączy nowy, młody chłopak? I jak potoczy się życie dziewczyny, która po latach otworzy się na nowe doznania?

Corgi, psiak Królowej (Multikino, Helios) 

Brytyjska królowa słynie z tego, że ma u siebie psy rasy corgi. Jednym z nich jest Rex, uroczy a przy tym nieziemsko rozpuszczony zwierzak, który na co dzień dosłownie pławi się w luksusach. Jego życie ulega jednak zwrotowi o 180 stopni, kiedy na wskutek niefortunnego zbiegu okoliczności, mały corgi trafia do… schroniska.


Autorka: Marta Ziółkowska
Zdjęcia: Instagram