Weekendowe wieczory robią się coraz zimniejsze – czas więc udać się do kina na rozgrzewkę dłoni i umysłu. Nie będziecie pozbawieni dreszczy od mrocznych historii, poza tym zapowiada się dużo zabawy i pocieszenia dla miłośników niszy artystycznej.

7 uczuć (Multikino, Cinema City, OH Kino, Kino Nowe Horyzonty, DCF)

Jak to jest, nie umieć przeżywać siedmiu podstawowych uczuć? Nie bać się pająków albo ciemności, nie złościć się na faworyzowanie kolegi przez szefa? Nie umieć być smutnym czy radosnym, nie mieć wstrętu do brzydkich zapachów? Nie zazdrościć znajomemu z dzieciństwa za szybsze osiągniecie sukcesu albo nie wstydzić się nowej osoby? Razem z Adasiem Miauczyńskim (Michał Koterski), którego zagra syn samego reżysera, spełniając tym samym swoje wielkie aktorskie marzenie, przejdziemy przez naukę tych siedmiu podstawowych uczuć, by poprawić jakość swego dorosłego życia.

Źle się dzieje w El Royale (Multikino, Cinema City, Helios)

Siedem obcych osób, każdy ze swoją najbardziej gorzką tajemnicą, spotyka się w mrocznym hotelu El Royale na wyjeździe z Nevady. Grupa ma tylko jedną noc na odkupienie swoich grzechów, zanim każdy zderzy się z prawdziwym piekłem.

Pod koniec weekendu będziemy mieli wziąć udział w Europejskim dniu kina artystycznego (Nowe Horyzonty). W towarzystwie przedpremierowych pokazów takich festiwalowych wyróżnień jak Donbas, 53 wojny, Jak pies z kotem oraz Climax, weekend zapowiada się o wiele ciekawiej!


Zdjęcia: Youtube, Filmweb
Autor: Zlata Veresniak