Pogoda nie sprzyja raczej spędzaniu czasu na dworze, ale zawsze można iść do kina. W ten weekend kilka ciekawych premier.


Czego sobie życzy kobieta

[Kino Nowe Horyzonty, DCF, Cinema City, Multikino, OH Kino]

Senne poznajemy w dniu jej 46 urodzin. Bohaterka budzi się z młodszym mężczyzną, którego szybko pozbywa się z domu. Jej relację z mężczyznami są przelotne. Senne podobnie traktuje swoje życie zawodowe. Mając perspektywy na rozwijanie własnego talentu, woli być drugorzędną stylistką. Podczas urodzinowej imprezy poznaje ustatkowanego prawnika – Adama. Początek imprezy nie wróży nic dobrego, bohaterowie spotykają się jednak za rok, na kolejnych urodzinach. Co ciekawe, aktorka, która gra postać głównej bohaterki – 46 latki, w rzeczywistości sama na 60 lat.


Drapacz chmur

[Cinema City, Multikino, Helios, OH Kino]

Will Sawyer to były żołnierz, który zajmuje się oceną systemów bezpieczeństwa w największych budynkach. Jego najnowszym zleceniem jest drapacz chmur wybudowany w Chinach. Wieżowiec zostaje jednak nagle podpalony i zaatakowany, a Will zrobiony w zdrobnię. Bohater musi nie tylko uratować uwięzioną rodzinę, ale także oczyścić się z zarzutów.


Na plaży Chesil

[Kino Nowe Horyzonty, DCF, Cinema City, Multikino, OH Kino]

Młoda para przybywa do hoteliku na południowym wybrzeżu Anglii. Mają tam spędzić swoją noc poślubną. Oboje pochodzą jednak z różnych światów. Florence jest utalentowaną skrzypaczką, córka biznesmena. Jest pełna obaw na myśl o małżeńskim rytuale, który napawa ją lękiem. Edward studiuje historię. Żyje w stanie podniecenia, myśląc o pierwszej wspólnej nocy. Ich wspólna przyszłość zależy właśnie od niej.


Iniemamocni 2

[Kino Nowe Horyzonty, Cinema City, Multikino, Helios, OH Kino]

Akcja rozpoczyna się tam, gdzie zakończyła się w pierwszej części. Iniemamocni właśnie stają do walki z Człowiekiem Szpadlem. Jednak kolejne godziny wywrócą ich życie do góry nogami. Po kolejnej wpadce, bohaterowie starają się ocieplić swój wizerunek. Helen szybko wraca do łask jako Elastyna, Bob natomiast musi schować dumę w kieszeń i zająć się domem.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: YouTube