Jeżeli jeszcze nie macie planów na weekend, polecamy zajrzeć do kin, gdzie już w piątek czekać będzie na was kilka premier. Zarówno starsi jak i młodsi znajdą coś dla siebie. Nie zabraknie zwrotów akcji, napięcia i uśmiechu. 

Spider-Man Homecoming”

Jest to kolejny film z serii o Człowieku-Pająku. Młody Peter Parker (Tom Holland) po debiucie w filmie „Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów” stara się pogodzić życie zwykłego nastolatka z pełnieniem roli Spider-Mana. Film jest dziełem wytwórni Marvel Studios, które ma na swoim koncie takie produkcje jak: „X-Man”, „Ironman” i „Daredevil”.

Czym chata bogata!”

To najnowsza produkcja twórców „Za jakie grzechy dobry Boże?” Film opowiada historię bogatego pisarza, który podczas premiery swojej nowej książki, przez przypadek zaprasza pod swój dach romską rodzinę. Dwa światy, różne obyczaje – to wywróci życie głównego bohatera do góry nogami.

Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia”

Jest to oparta na faktach fińska love story. Film otrzymał między innymi Europejską Nagrodę Filmową dla europejskiego odkrycia roku. To kino o poszukiwaniu własnej tożsamości u boku ukochanej osoby. Ten komediodramat jest mieszanką melancholii i typowo fińskiego humoru.

Mężczyzna imieniem Ove”

Film opowiada historię starszego mężczyzny, który nie może pogodzić się ze śmiercią swojej ukochanej. Jeden z głównych wątków dotyczy pojawienia się w sąsiedztwie głównego bohatera grupy imigrantów, a wszystko zmienia się o 180 stopni. Produkcja Hannesa Holma otrzymała między innymi Europejską Nagrodę Filmową i została nominowana do Oscara w 2017 roku.

Rock Dog. Pies ma głos”

A na koniec coś dla najmłodszych fanów kina. Animacja reżysera Asha Brannona opowiada o tybetańskim psie, który opuszcza dom, aby spełnić swoje muzyczne marzenia.


Autor: Kinga Sala

źródło: Youtube