W ten weekend premierowe hity dostarczą kinomaniakom dużą dawkę dreszczyku emocji. Zobaczymy historie przede wszystkim z organizacjami narkotykowymi i terrorystycznymi w tle.

Dogman (Nowe Horyzonty, DCF)

Mieszkańcy małego włoskiego miasteczka żyją swoim rytmem. Zgodnie z tym Marcello, psi fryzjer, na co dzień zajmuje się pracą i córką. Nikt nie podejrzewałby tego spokojnego mężczyznę o handel kokainą. A jednak. Jego życie zaczyna się komplikować w momencie, gdy do miasteczka przybywa Simone, który zaczyna go wykorzystywać. Czym zaskoczy ich relacja? Złota Palma w kategorii najlepszy aktor dla Marcello Fonte.


Predator (Cinema City, Helios, Multikino)

Reżyser trzeciej części „Iron Mana” Shane Black przedstawia kontynuację kultowej serii o Predatorze. Tym razem akcja z odległych zakątków kosmosu przenosi się na Ziemię, na którą zmutowanych genetycznie łowców, sprowadza przypadkowo mały chłopiec. Teraz trzeba zapobiec zagładzie naszej planety.


Smak zemsty. Peppermint (DCF, Helios, Nowe Horyzonty, Multikino)

Główna bohaterka Riley North przeżywa prawdziwą tragedię, kiedy jej mąż oraz córka zostają zabici przez działaczy wielkiego kartelu. Ona sama uchodzi z życiem i domaga się sprawiedliwości. Nie może jej jednak oczekiwać, bowiem przekupiony sędzia puszcza wolno schwytanych zabójców. Jednak po pięciu latach giną kolejne osoby związane z narkobiznesem i oczywistym staje się, że to Riley wymierza karę.


Czarne bractwo. BlacKkKlansman (Cinema City, DCF, Helios, Nowe Horyzonty, Multikino)

Znudzony pracą biurową czarnoskóry funkcjonariusz Ron Stallworth (John David Washington), przenika w struktury organizacji rasistowskiej Ku Klux Klan. Razem z drugim policjantem Flipem Zimmermanem (Adam Driver) organizują daleko sięgającą intrygę, która może okazać się tragiczna w skutkach.


Autor: Oliwia Rybiałek
Zdjęcie: skan z youtube