Na Walentynki zawsze warto wybrać się do kina. To wie chyba każdy. Problem w tym, że tego dnia sale kinowe pękają w szwach, przez co zawsze znajdzie się ktoś, kto nasz wymarzony seans postanowi przegadać, psując nam przy tym całą zabawę. Dlatego czasem warto poczekać ten dzień i wybrać się na którąś z najnowszych premier. Szczególnie, jeśli nasza druga połowa uwielbia… horrory. 

Dzień po walentynkach na wielki ekran trafi kilka nowych produkcji. Jeśli chcecie wybrać się do kina na coś, czego Wasza druga połówka na pewno nie widziała – oto nasze propozycje.

Prodigy. Opętany (Multikino, Cinema City)

Miles (Jackson Robert Scott) to genialny ośmiolatek. Jego wyniki w nauce są niesamowite, a IQ zdecydowanie wykracza poza wszelkie normy. Jest w nim jednak coś bardzo niepokojącego. Coś, co sprawia, że jego matka – Sarah (Taylor Schilling), zaczyna się martwić nie tylko o niego, ale również o całą rodzinę. Kobieta podejrzewa, że za dziwnym zachowaniem dziecka stoją ponadnaturalne siły. Wyjaśnienie jego opętania znaleźć można jednak, tylko grzebiąc w przeszłości, a żeby ją odkryć trzeba wyruszyć w podróż po świecie. Podróż, znajdującą się gdzieś na granicy pomiędzy wyobraźnią a rzeczywistością.

Alita: Battle Angel (Multikino, Cinema City, Helios, IMAX)

Cyborgi bywają różne. Niektóre to pozbawione duszy maszyny, inne to zwykli pomocnicy ludzi. Alita (Rosa Salazar) nie zalicza się jednak do żadnej z tych grup. Mimo że nic nie pamięta, a jej ciało to maszyna, nadal ma serce i duszę wyjątkowej młodej kobiety. Kiedy budzi się w zupełnie nieznanym miejscu, pod opiekę przyjmuje ją dobroduszny doktor Ido (Christopher Waltz), który postanawia chronić ją przed jej własną przeszłością. Okazuje się jednak, że to nie będzie proste, bo Alita ma wyjątkowe zdolności bojowe, a ludzie, stojący u władzy nie cofną się przed niczym, żeby wykorzystać je do swoich celów.

Jak wytresować smoka 3 (Helios)

Ponownie witamy na Berk. Od akcji poprzedniego filmu minęło już kilka lat, a Czkawce spadły na głowę nowe obowiązki. Jako młody wódz musi zmagać się ze wszystkimi problemami swego ludu. To zadanie nie jest jednak proste i pochłania sporo czasu. Dlatego Szczerbatek musi zająć się swoimi sprawami, co okazuje się dla niego niezwykle korzystne… bo nagle wpada na trop naprawdę rzadkiej smoczycy.

Zakon Świętej Agaty (Multikino)

Niektóre rzeczy nie są takie, jakie się wydają. Dla Mary (Sabrina Kern) klasztor wydawał się być idealnym schronieniem – miejscem, w którym będzie mogła bezpiecznie urodzić i wychować swoje nadal nienarodzone dziecko. Uciec przed demonami z przeszłości. Dlatego zgadzała się nawet na bardzo rygorystyczne warunki, które siostry zakonne narzucały na wszelkie kontakty z „zewnętrznym światem”. Dość szybko jednak okazuje się, że w tym klasztorze dusze jej i jej dziecka pozostają zagrożone, a żeby je ratować Mary musi uwolnić się spod jarzma demonicznej siostry przełożonej (Carolyn Hennesy).


Autorka: Marta Ziółkowska
Zdjęcia: Instagram