Zimowa pogoda to dla niektórych z nas powód, aby zamknąć się w domu. Tym sposobem może przegapić przebojowe premiery filmowe, które już w ten weekend w kinach!

Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru (Multikino, Cinema City, OH Kino)

Kultow Asteriks i Obeliks wracają na ekrany! Tym razem zobaczymy zupełnie nową odsłonę znanego komiksu, która dostarczy nam dużej dawki wspaniałego humoru. Po pechowej wycieczce po zbiory jemioły, druid Panoramiks decyduje się przejść na emeryturę. Mimo to, musi znaleźć kogoś na zastępstwo dla bezpieczeństwa i opieki nad wioską. Asteriks i Obeliks towarzyszą mu w wycieczce do zwykłego świata i poszukiwaniu młodego zdolnego druida, któremu mogliby powierzyć tajemnicę magicznego wywaru.


Chłopiec z burzy (Multikino, Kino Nowe Horyzonty, DCF, OH Kino, Helios)

Jednego dnia, bawiąc się na plaży, kilkuletni Michał znajduje trzy malutkie osierocone pelikany. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca historia o dziecięcej miłości oraz przyjaźni człowieka i zwierzęcia. Bohaterowie wiele uczą się nawzajem, przeżywają razem przygody. Niebawem jednak przychodzi moment, kiedy pelikan dorasta, a chłopiec musi opuścić domek na plaży. Czy ich przyjaźń przetrwa? Już dorosły zamożny biznesmen Michał wraca do okolic rodzinnych, żeby podzielić się z wnuczką historią o niezwykłej przyjaźni swego dzieciństwa.

Diabło. Wyścig o wszystko (Multikino, DCF, Cinema City, OH Kino, Helios)

Nowy film akcji w reż. Michała Otłowskiego i Daniela Markowicza na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom pięknych samochodów i szalonej jazdy. Młody Kuba trafia na nielegalne wyścigi samochodowe, a chwilę później – w sam środek piekła gangsterskiego. W tym świecie gra się wyłącznie o najwyższe stawki, a każda decyzja może być ostatnia. Stawką Kuby jest życie jego siostry, która potrzebuje kosztownej operacji za granicą. Decyduje się grać o wszystko.

Dom, który zbudował Jack (Multikino, Kino Nowe Horyzonty, DCF, Cinema City, Helios)

Pełne czarnego humoru, długo oczekiwane dzieło Larsa Von Triera, twórcy Nimfomanki, Antychrysta i Melancholii dla jednych jest arcydziełem współczesnego kina, innych z kolei przeraża. Jack jest kolejną postacią w popkulturowym klanie psychopatów, obok Kuby Rozpruwacza, Dextera czy Hannibala Lectera. Bohater traktuje swoje zbrodnie jako dzieła sztuki. Kiedy jego zbrodnie osiągną idealny kształt?

Glass (Multikino, Kino Nowe Horyzonty, Cinema City, OH Kino, Helios)

M. Night Shyamalan, twórca Splitu i Niezniszczalnego, powraca z nowym filmem. W bohaterskim thrillerze będziemy śledzili strażnika Davida Dunna (Bruce Willis), który za pomocą swoich nadprzyrodzonych zdolności tropi Kevina Wendella Crumba (James McAvoy), człowieka o dwudziestu czterech osobowościach. 

Sny wędrownych ptaków (Kino Nowe Horyzonty, DCF)

Kolumbia, przełom lat 60. i 70. Początki kolumbijskiego handlu narkotykowego. Rodzina z plemienia Wayúu angażuje się w niezwykle dochodowe zajęcie, co najpierw wydaje się być bezpieczne. Niebawem granica między zachłannością, namiętnością i honorem się ściera. Rozpoczyna się wojna wyniszczająca klany. Rodzina Wayúu, ich kultura oraz tradycje przodków są w niebezpieczeństwie. 


Autor: Zlata Veresniak
Zdjęcia: YouTube