Znudzony mundialem? Kino jest idealną receptą na oderwanie się od rzeczywistości. Proponujemy filmy, które w tym tygodniu pojawią się na wielkim ekranie. Nowości są wyjątkowo zróżnicowane.

Dziedzictwo
[DCF, Multikino, Helios, OH Kino, Cinema City]

Śmierć Ellen, seniorki rodziny Grahamów, nie mogła być dla nikogo zaskoczeniem. To, co nastąpiło po niej, dla wszystkich było szokiem. Rodzina Annie, córki Ellen, wkrótce po pogrzebie zaczyna doświadczać niepokojących zjawisk. Początkowo tłumaczy je sobie żałobą i przemęczeniem, ale wkrótce zdarzenia przybierają taki obrót, że jasnym staje się, iż na rodzinie Grahamów ciąży mroczne dziedzictwo. Co takiego wydarzyło się w życiu Ellen, że teraz zapłacić musi za to jej rodzina?


Ocean’s 8
[DCF, Multikino, Helios, OH Kino Cinema City]

Nadszedł czas na nową część serii Ocean’s, która zapowiada duże zmiany — tym razem osiem kobiet planuje napad w Nowym Jorku. W rolach głównych: Sandra Bullock, Cate Blanchett czy Anne Hathaway.


W cieniu drzewa
[DCF, Cinema City]

Islandzka czarna komedia nominowana do Oskara. Dwa małżeństwa, jedno drzewo i sąsiedzki konflikt, który doprowadza do nieoczekiwanych sytuacji, kiedy wszystkim puszczają nerwy, a dzikie emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem.


Tekst: Marcin Obłoza
Zdjęcie: screen Youtube