Już niedługo odpoczniemy chwilę od studiowania i wrócimy do domu na dłużej, niż na weekend. Ale póki co, nie dajcie zimie zamknąć się w mieszkaniu, bo kina cieszą nas bardzo rozgrzewającymi premierami!

Creed II (Multikino, Cinema City, Helios, OH Kino)

Doczekaliśmy się! Adonis Creed (Michael B. Jordan) i Rocky Balboa (Sylvestr Stallone) wracają do kin po wielkim sukcesie kasowym pierwszej części opowieści. Tym razem Adonis będzie musiał walczyć na bokserskim ringu, a postawić się osobie, która przyczyniła się do problemów w jego rodzinie. Creed wciąż może licznyć na swojego mistrza – wiernego Rocky’ego Balboę. Razem zaczną walczyć z demonami przeszłości, ale czy nie zgubią w niej swoje wartości?

Miłość jest wszystkim (Multikino, Kino Nowe Horyzonty, DCF, Cinema City, Helios, OH Kino)

Święta to nie tylko prawdziwy chaos. To czas nieprzemyślanych decyzji i popsucia wszystkich planów. A może i nieoczekiwanej miłości. I to pomiędzy kobietą, która nienawidziła piłki nożnej i najpopularniejszym polskim futbolistą.  Czyżby ich idealnie dopracowany pod każdym względem ślub będzie wyglądał, jak pozornie perfekcyjne święta?

Misja Yeti (Multikino, Cinema City, Helios, OH Kino)

Yeti – wymysł czy prawdziwa istota? Przyjacielska czy przerażająca? Młody, ciekawy świata naukowiec Simon i szukająca przygód detektyw Nelly, decydują się na podróż w najwyższe góry świata, by udowodnić istnienie legendarnego stwora. Naprowadzić ich na właściwy trop mogą pamiętnik zaginionego odkrywcy  i wesoły ptak Jazzman. Czy uda im się znaleźć chociaż jeden ślad włochatego Yeti?

Assassination Nation (Kino Nowe Horyzonty, Helios, OH Kino)

Reżyser i scenarzysta filmu Sam Levinson bezpardonowo pokazuje nam dzisiejsze realia,, niekonwencjonalnie łącząc czarną komedię, horror, satyrę i thriller. Cztery nastolatki z miasteczka Salem, jak większość dzisiejszych młodych ludzi, patrzą na rzeczywistość przez pryzmat internetu i social mediów. W pewnym momencie dziewczyny zostają oskarżone o publikowanie online prywatnych treści o członkach społeczności małego miasteczka. Czy uda im się uniknąć brutalnej zemsty mieszkańców Salem?

Pettson i Findus – Najlepsza Gwiazdka (Kino Nowe Horyzonty, OH Kino)

Findus – kot o duszy upartego dziecka, i opiekujący się nim Pan Nelson przygotowują się do długo wyczekiwanych Świąt. Tyle zadań jest do zrobienia: znaleźć choinkę, posprzątać mieszkanie, ugotować tyle jedzenia! Gdy za oknem szaleje śnieżyca, a stary Nelson nie chce prosić o pomoc sąsiadów – Findus bierze sprawy w swoje łapki. Czy uda mu się uratować Święta?

Sofia (Kino Nowe Horyzonty, Cinema City)

W tym miejscu tradycja jest ważniejsza od nowoczesności. Seks pozamałżeński w tym kraju jest wciąż karany więzieniem. Dwudziestoletnia Sofia mieszka z rodzicami w Casablance, Maroko. Zaszła w ciążę, ale boi się do tego przyznać. Co powinna powiedzieć swojej rodzinie? Przed dziewczyną niełatwa decyzja – uratować honor swojej rodziny i czy dać życie nowej istotce? Mimo, że życie Sofii mocno zależy od jej miejsca urodzenia, dziewczyna czuje się na siłach pokierować swoim życiem w inną stronę.

Sorry Angel (Kino Nowe Horyzonty, DCF)

Paryż, lata 90-te. Zbliżający się do czterdziestki znany pisarz Jacques spotyka się ze studentem Arthurem, miłośnikiem literatury. Nieoczywisty romans komplikuje jednak nie różnica wieku, a choroba Jacques’a, którego ciało powoli odmawia posłuszeństwa. Temat HIV nie jest nowy dla reżysera Christopha Honoré’a. Podejmował go już w swojej powieści młodzieżowej Tout contre Léo i w filmie telewizyjnym zrealizowanym na jej podstawie w 2002 roku. Mimo to, Sorry Angel jest bardziej dyskretną opowieścią o flircie dwóch mężczyzn w nostalgicznym tonie, aniżeli hołdem nieuleczalnej chorobie.


Autor: Zlata Veresniak
Zdjęcia: YouTube