We Wrocławiu robi się coraz zimniej, ale w salach kinowych – coraz gorącej! Chcąc uchronić się przez zimowym mrozem, najlepiej udać się do kina! Tam na pewno nie zmarzniemy! 

Miszmasz, czyli Kogel-Mogel 3 (Multikino, DCF, Cinema City, OH Kino, Helios)

Bohaterowie kultowej komedii powracają. W obsadzie po raz kolejny Grażyna Błęcka-Kolska w roli Kasi, która wciąż mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym podrywaczem Staszkiem Kolasą. Do kraju nieoczekiwanie wraca jej syn Marcin (Nikodem Rozbicki). Młody ma pomysł na niecodzienny biznes… i od razu wpada w kłopoty. W tym czasie w Warszawie rodzina Wolańskich przeżywa kryzys. Wolańska (Ewa Kasprzyk) wydaje kontrowersyjną książkę, a jej mąż (Zdzisław Wardejn) i córka Agnieszka (Aleksandra Hamkało) uciekają z domu. Odwiedzają najpierw Piotrusia (Maciej Zakościelny), któremu wygodnie ułożyło się życie u boku żony Marleny (Katarzyna Skrzynecka). Niebawem ruszają w nieznane, zobaczymy co z tego wyjdzie!

Nienawiść, którą dajesz (Multikino, Kino Nowe Horyzonty, Cinema City, Helios)

Starr Carter (Amandla Stenberg) mieszka naraz w dwóch światach, ale w żadnym z nich nie potrafi się odnaleźć. Mieszkanie w biednej afroamerykańskiej dzielnicy a nauka w prestiżowej szkole dla białych. Sama tłumaczy: „Jeśli dziewczyna z okolicy poszła do publicznego ogólniaka, niemal zawsze kończyło się to ciążą„. Fałszywa równowaga między tak różnymi światami upada w momencie, w którym dziewczyna staje świadkiem morderstwa swego najlepszego przyjaciela przez policjanta. Starr zaczyna szukać sposobów na obronę wszystkiego, co kocha.

O psie, który wrócił do domu (Multikino, Cinema City, OH Kino, Helios)

Ciepła, pełna przygód oraz poruszająca historia o prawdziwej miłości i wierności psa wobec swojego gospodarza. Belli pokonuje 400 mil, żeby odnaleźć Lukasa, którego bardzo kocha. Po drodze do domu spotyka ją dużo ciekawych przygód.

Kartoteka 64 (Kino Nowe Horyzonty, DCF, Cinema City)

Film jest już czwartą, ekranizacja bestsellerowej serii kryminałów pisarza Jussi Adler-Olsena – ulubieńca New York Times’a. Tym razem wspólnie z detektywami z Departamentu Q zanurzymy się w sprawę tajemniczego ośrodka, w którym testowano nazistowskie praktyki eugeniki na kobietach. W trakcie znajdowania kolejnych dowodów detektywi odkrywają, że praktyki przymusowej sterylizacji nadal są stosowane.

Maria, królowa Szkotów (Kino Nowe Horyzonty, DCF, Cinema City, OH Kino)

Opowieść o życiu ikonicznej Marii Stuart, która w wieku 16 lat została królową Francji, a dwa lata później owdowiała. Na przekór tradycji, odmówiła ponownego małżeństwa. Po powrocie do Szkocji odzyskała tron, mimo że państwo to wciąż było pod władaniem królowy Elżbiety I. Niebywała rywalizacja silnych kobiet w męskim świecie, toczących podstępną grę, w której stawką są władza i niezależność.


Autor: Zlata Veresniak
Zdjęcia: Youtube