Od 29 marca w kinach, jak co tydzień, pojawi się kilka różnych premier. Większość z nich będzie jednak utrzymywana w mrocznym, powojennym klimacie. Poza nimi pojawi się jednak także coś, co prawie wszyscy już znamy, chociaż w zupełnie nowej odsłonie. Dumbo, ale… w wersji live action? 

Premiery z końcówki marca przybiorą mroczny klimat z historycznym rysem. Dlatego miłośnicy thrillerów stylizowanych na daną epokę – łączcie się i razem wybierzcie się do kina.

Dumbo (Multikino, Cinema City, Helios, OH Kino, Dolnośląskie Centrum Filmowe)

Większość osób zna tę słynną bajkę Disneya opowiadającą o życiu małego słonika, który nauczył się latać. Po latach Disney postanowił ją odtworzyć, z tym że w wersji life action. Reżyserem produkcji został Tim Burton, a sama opowieść ma się nieco różnić od pierwotnej wersji. Między innymi opowiadać będzie były żołnierz, Holt (Colin Farrier).

W domu innego (Multikino, Cinema City)

Rachel (Keira Knightley) w 1946 roku przyjeżdża do zbombardowanego przez aliantów Hamburga, ze względu na to, że jego odbudowę nadzoruje jej mąż, pułkownik Lewis (Jason Clarke).  Znudzona kobieta cały wolny czas spędza na zarekwirowanym przez zwycięzców dworze, gdzie poznaje Stefana (Alexander Skarsgård) i  jego nastoletnią córkę.

Wilkołak (Multikino, Cinema City, Helios) 

Nagrodzony dwoma Złotymi Lwami Wilkołak to opowieść o dzieciach, które przeżyły obóz zagłady. Po jego wyzwoleniu maluchy zamieszkały w prowizorycznym domu dziecka w środku lasu. Niestety traumy, jaką przeżyły nie da się zapomnieć, a już niedługo czeka je kolejne zderzenie z okrutną rzeczywistością. Ich mały pałac zostaje otoczony przez wygłodniałe psy, które dosłownie zostały stworzone do zabijania.

Biały kruk (Cinema City, Dolnośląskie Centrum Filmowe,)

Na koniec chciałam zostawić jedyny dramat biograficzny w tym zestawieniu. Biały kruk to opowieść o losach jednego z najsłynniejszych tancerzy w historii – Rudolfa Nuriejewa (Oleg Ivenko). O tym, jak jego pierwsza wizyta w Paryżu zupełnie odmienia jego życie. Jak młody chłopak dosłownie zatapia się w kulturze, przyciągając przy tym uwagę KGB. Szczególnie, że młody Rudolf nawiązuje bliską przyjaźń z paryżanką, Clarą Saint (Adèle Exarchopoulos)…


Autorka: Marta Ziółkowska
Źródło zdjęć: Instagram