Na wielkich ekranach w nadchodzący weekend nie lada gratka. Przełożyć się to może na kolejki do kas, gdyż na ekrany zawita wyczekiwany „Botoks” Patryka Vegi. Ponadto wybierając się do kina obejrzeć można „Linię życia”, „Biegnij Amelio!” czy dokumentalne kino drogi, czyli „Happy Olo – pogodna ballada o Olku Dobie”.

„BOTOKS”

[Multikino, Helios, Cinema City, DCF, Nowe Horyzonty]

Thriller opowiadający o perypetiach czterech pracownic polskiej służby zdrowia. Wszystko oczywiście przedstawione w charakterystyczny dla Vegi, przerysowany sposób, w którym świat oparty jest na deprawacji i nielegalnych interesach. Widać tu doskonale, że Vega jakoby „odsunięty” od „Pitbulla” próbuje kontynuować swoją wizję serii w nowym obrazie, co tym bardziej potwierdza obsada.


„LINIA ŻYCIA”

[Multikino, Helios, Cinema City]

Remake horroru sci-fi z 1990 roku, opowiadający o grupie studentów medycyny próbujących empirycznie przekonać się co czeka człowieka po pójściu w stronę światła. Porywają się w tym celu na ryzykowny eksperyment, w którym poprzez tymczasowe zatrzymanie akcji serca przybliżają się do śmierci. Ciekawość jednak prowadzi ich nie tylko do zrozumienia nieodkrytej tajemnicy, ale i do konfrontacji z kolejnymi koszmarami.


„BIEGNIJ AMELIO!”

[Nowe Horyzonty]

Amelia to nastolatka chorująca na astmę. Mieszka w Berlinie trochę u mamy, trochę o swojego taty. Jest buntowniczką, przez co kiedy kierowana jest na leczenie do Tyrolu postanawia się mu nie poddawać. W końcu wpada na pomysł, aby uciec w góry i zdobyć najwyższą z gór. W jej drodze towarzyszy jej Brat, z którym im dalej w góry, tym bardziej się zbliża.


„HAPPY OLO – POGODNA BALLADA O OLKU DOBIE”

[Nowe Horyzonty]

Dokumentalne kino drogi o człowieku, który przesuwał swoje własne granice kilkukrotnie. Nie jest to jedynie film opowiadający o wyczynie Olka, czyli przepłynięciu Atlantyku samemu na kajaku. Jest to przede wszystkim opowieść o pogodnym i optymistycznym podejściu do życia. Więcej na temat filmu przeczytacie w recenzji Aleksandry Matusik.


Zebrał: Patryk Rudnicki