W ten weekend w kinie pojawią się 3 lekkie propozycje – będzie coś dla fanów francuskiego humoru i aż 2 filmy o przestępcach. Oprócz tego można wybrać się na dramat, którego akcja rozgrywa się w XIX-wiecznej Anglii albo dokument o syryjskim Aleppo.

W starym, dobrym stylu i dojrzałym, nie gorszym towarzystwie. Morgan Freeman, Michael Caine i Alan Arkin jako trzej przyjaciele emeryci, którzy decydują się napaść na bank. Zapowiada się ciekawa, trzymająca w napięciu komedia.

Gru, Dru i Minionki – kolejna odsłona animowanej serii, która cieszy się popularnością nie tylko wśród dzieci. Gru i Lucy mają za zadanie powstrzymać gwiazdora z lat 80., Balthazara Bratta, który zamierza zdominować świat. W międzyczasie główny bohater poznaje swojego nieziemsko bogatego brata bliźniaka i dostaje od niego propozycję wspólnej przestępczej akcji.

Facet do wymiany. Francuska komedia o aktorze po 40-ce, którego czasy świetności zdają się mijać. Ustatkowany mężczyzna postanawia się zbuntować i udowodnić, że wciąż potrafi się bawić i korzystać z życia. Jego przemiana wymyka się spod kontroli.

Lady M. Dziewiętnastowieczna Anglia. Kathrine zostaje wydana za mąż za dużo starszego od siebie mężczyznę. Jest traktowana jak piękny przedmiot, który nie ma prawa do marzeń, ambicji i decydowania o własnym życiu. Życie pod tyranią mężczyzn i  poznanie pociągającego Sebastiana doprowadzą ją do zachowań, przez które porównanie jej do tytułowej Lady Macbeth nie będzie bezpodstawne.

Ostatni w Aleppo. Bomby, strach i śmierć. W Aleppo to codzienność. Film dokumentalny Firasa Fayyada pokazuje zmagania wolontariuszy Białych Hełmów. Khaled, Mahmoud i Subhi w ruinach syryjskiego miasta szukają ludzi, których mogą jeszcze ocalić, jak również tych, którym pomóc nie zdążyli. Decyzję o pozostaniu w Aleppo podjęli samodzielnie, ale to nie uwalnia ich od dylematu – ratować innych, czy uciekać i ratować siebie.


Autor: Justyna Tkaczyńska