Rok akademicki już się zaczął. Na pocieszenie kina oferują nam sporo premier. W ten weekend nie zabraknie filmów, zarówno dla fanów perypetii miłosnych, jak i dla miłośników superbohaterów i wzruszających historii.

Hotel Transylwania 3 (Multikino, Helios, Cinema City, OH Kino)

Przedpremierowo będziemy mogli obejrzeć zabawne rodzinne wakacje Draculi – nawet wampir nie jest na siłach codziennie pracować w Hotelu Transylwania. W końcu, zamiast planować wakacje dla swoich gości, sam będzie mógł odpocząć. Brzmi jak sen! Tuż po opuszczeniu lądu, Drakula zakochuje się w pani kapitan statku, Erice. Nikt jeszcze nie wie, do jakich tragicznych skutków doprowadzi miłość wampira do tajemniczej kobiety.


Venom (Multikino, Helios, Cinema City, Kino Nowe Horyzonty, DCF)

Ten świat ma już dość superbohaterów. Tym razem z cieni wyjdzie najbardziej niejednoznaczna postać Marvela – Venom, spajając się z ciałem i duszą Eddiego Brocka (Tom Hardy). Nagle otrzymanie supermocy jednak bardziej otwiera mroczną stronę osobowości bohatera. Czy Eddi da radę oprzeć się pokusie, czy odda kontrolę nad sobą obcemu symbiontowi?


Hard Paint (Kino Nowe Horyzonty, DCF)

Jedno z brazylijskich odkryć podczas 18. MFF Nowe Horyzonty, film o młodym chłopaku o pseudonimie NeonBoy, trafia do polskich kin już w ten weekend. Co ukrywa gwiazda nocnych internetowych pokazów, która codziennie rozbiera się i realizuje erotyczne fantazje podglądających go facetów?


Dotknij nieba (Multikino, Cinema City, OH Kino)

Inspirująca i nieznana dotychczas historia powstania wzruszającej, miłosnej piosenki I can only imagine, która wielu osobom przynosi ostateczną nadzieję, jest chwytającym przypomnieniem siły prawdziwego przebaczenia. Życie Barta Milarda (J. Michael Finley) jest pełne skomplikowanych relacji rodzinnych i pogoni za marzeniami. Częste konflikty z ojcem powodują ucieczkę Barta w świat muzycznych fantazji. Zmotywowany przez nauczycielkę oraz dziewczynę, chłopak dołącza do lokalnego zespołu, z którym wyrusza w drogę. Jednak to jego życiowe wspomnienia, przelane na papier w formie piosenek, gwarantują mu sukces.


Wieś pływających krów (Kino Nowe Horyzonty, DCF)

W poszukiwaniach lepszego życia, trójka młodych Berlińczyków decyduje się na przeprowadzkę na polską wioskę pod Białorusią, by uprawiać ziemię. W pojęciu Niemców, ta praca jest najbardziej bliska naturze i kulturze, niezniszczona jeszcze cywilizacją. Miejscowym Berlińczycy wydają się zaś bandą nieszkodliwych wariatów – po co odżywiać się bez mięsa i myć nago przy wszystkich? Jak się okazuje, rolnictwo i prowadzenie gospodarstwa wcale nie jest łatwą pracą. Czy młodym przyjaciołom uda się znaleźć to lepsze życie, którym, w ich mniemaniu, cieszą się mieszkańcy wsi?


Kopciuszek. Historia prawdziwa (Multikino, Helios, Cinema City, OH Kino)

Teraz nadszedł czas dla Kopciuszka, by ratować księcia i królestwo – podstępna wiedźma zamieniła prawdziwego władcę w mysz, a królestwem rządzi oszust. Bohaterka, wraz z przyjaciółmi zrobi wszystko, by odwrócić zły urok i być ponownie razem z ukochanym.


Młodość Astrid (Kino Nowe Horyzonty, DCF)

Biograficzny film pokazuje nam życie silnej i niezależnej pisarki Astrid Lindgren, znanej autorki Dzieci z Bullerbyn i Pippi Pończoszanki. Rodzice Astrid od dzieciństwa dają jej swobodę wyboru i wolną rękę jej działaniach, co pozwala młodej dziewczynie rozpocząć karierę dziennikarską, a później – pisarską. Życie na własnych warunkach daje jej niebywałą możliwość do rozwoju swojego talentu literackiego.


Serce nie sługa (Multikino, Helios, Cinema City, OH Kino)

Film o związkach ludzi, którzy nie wierzą już w miłość. Może wciąż w głębi duszy czekają na swoją drugą połówkę, jednak nie jest tak łatwo ją znaleźć. Główni bohaterowie filmu, Daria i Filip, od lat są dobrymi przyjaciółmi. Po kolejnej imprezie Filip przypomni przyjaciółce propozycję, o którą się założyli kilka lat temu – jeśli do trzydziestki nie są w związku, pobiorą się i będą mieli dziecko. Czy związek z zakładu przetrwa prawdziwe małżeńskie problemy? A może przemieni się w coś rzeczywistego?


Zdjęcia: Youtube
Autor: Zlata Veresniak