Wakacje to idealny czas do nadrobienia kinowych zaległości. Zwłaszcza, kiedy żar leje się z nieba albo kapryśna pogoda nie sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Sprawdźmy, jakie premiery czekają na nas w tym letnim okresie. 


WHITNEY
[DCF, Cinema City, Multikino, Helios, OH Kino]

Setki milionów sprzedanych albumów na całym świecie, status pierwszej kobiety-artystki, która zadebiutowała na szczycie listy Billboard 200, inspirowanie całych pokoleń wokalistek – życie Whitney Houston tylko pozornie wydawało się idealne. Jednak za kulisami tych sukcesów kryje się walka z własnymi demonami, uzależnienie i samozniszczenie. „Whitney” to historia jednej z najwybitniejszych piosenkarek wszech czasów, opowiedziana przez jej najbliższych.


41 DNI NADZIEI
[DCF, Cinema City, Multikino, Helios, OH Kino]

Historia szaleńczo zakochanej w sobie pary żeglarzy, która wyrusza w rejs przez Pacyfik do Kalifornii. Jednak Tami i Richard nie mają pojęcia, że na trasie rejsu czeka ich spotkanie z jednym z największych huraganów w historii. Udaje im się ocaleć, ale Tami czeka teraz prawdziwa walka o przetrwanie – na pokładzie zniszczonego jachtu musi przepłynąć ocean i tym samym ocalić ciężko rannego Richarda.


BEREK
[Cinema City, Multikino, Helios, OH Kino]

Grupka przyjaciół spotyka się co roku, aby przez miesiąc grać w berka, w którym wszystkie chwyty są dozwolone. W tym roku czas rozgrywki zbiega się z weselem Jerry’ego – jedynego niepokonanego gracza. Wydawać by się mogło, że stał się on tym samym łatwym celem. Jednak mężczyzna wie na co się zanosi i jest przygotowany…


Zebrała: Ola Sopuch
Zdjęcie: kadr z filmu Berek, mat.pras.