Kolejny weekend, a w kinach nadal gorąco. Każdy szanujący się fan sci-fi, a przy okazji miłośnik kinematografii na pewno wybierze się do kina na sequel Blade Runnera z jednym z bodaj najpiękniejszych monologów w historii kinematografii. Nie oznacza to jednak, że nikt inny nie znajdzie czegoś dla siebie, bo na ekrany zawitają również inne warte uwagi obrazy oraz jedna propozycja dla najmłodszych.

„BLADE RUNNER: 2049”

[Multikino, Helios, Cinema City, DCF, Nowe Horyzonty]

Sequel filmu z 1982 roku, który po premierze został praktycznie zmieciony przez krytyków i zaliczył ogromną wtopę finansową tylko po to by po latach stać się filmem kultowym, któremu dziś przypisuje się ogromny wpływ na kształt kina science-fiction. Akcja kolejnej części dzieje się kilkadziesiąt lat po wydarzeniach ukazanych w pierwowzorze.


„FANTASTYCZNA KOBIETA”

[Nowe Horyzonty]

Dramat opowiadający o losach Mariny, dla której o wiele starszy partner Orlando przygotowuje niespodziankę urodzinową. Para spędza wieczór w Santiago pijąc i dobrze się bawiąc, jednak po powrocie do domu mężczyzna traci przytomność, a młoda kobieta musi zmierzyć się z niechęcią rodziny Orlando, służby zdrowia oraz policji. Szybko okazuje się, że będzie musiała zawalczyć o swoje uczucia, godność, a nawet prawo do przeżycia żałoby.


„JESTEM ROSA”

[Nowe Horyzonty]

Rosa jest po trzydziestce. Jej mąż pracuje poza domem, często wyjeżdżając i przywożąc marne grosze, przez co zmuszona jest, aby sama utrzymywać siebie, dwie córki i dom. Aby sprostać codzienności musi pisać hasła reklamowe, kosztem swojej prawdziwej pasji – pisania sztuk. Dramat opowiadający o ludziach pełnych pasji i zapału, których na ziemię sprowadza brutalny oparty o pieniądz świat.


„MY LITTLE PONY”

[Multikino, Cinema City, Helios]

Kino dla najmłodszych. Największy wróg tytułowych kucyków – Król Burzy – postanawia wykraść całą magię z ich krainy – Equestrii. Dzielni bohaterowie ruszają więc w pełną przygód wyprawę, podczas której poznają nowych przyjaciół i udowodnią, że największą magią jest przyjaźń.


„TWÓJ VINCENT”

[Multikino, Cinema City, Helios, DCF, Nowe Horyzonty]

Pierwszy film zrealizowany jako animacja malarska. Opowiada o życiu oraz śmierci wybitnego malarza – Vincenta Van Gogha, jednocześnie dzięki zastosowaniu najnowszych zdobyczy technologicznych pozwala zobaczyć, jak twórcy tchnęli życie w jego płótna. Film realizowany jest w kooperacji polsko-brytyjskiej, a jednym z koproducentów animacji jest wrocławska CeTa.


„WSZYSCY MOI MĘŻCZYŹNI”

[Multikino, Cinema City, Helios,]

Komedia romantyczna, opowiadająca o perypetiach Alice, która po rozstaniu z mężem wyrusza do Los Angeles, gdzie stara się uporządkować swoje życie. Wszystko jednak ulega zmianie, gdy podczas swojej imprezy urodzinowej spotyka trzech młodych chłopaków, którzy nie mają dachu nad głową. Bohaterka postanawia, że mogą zostać u niej, a sytuację komplikuje dawny mąż Alice, który wraca, aby wszystko naprawić.

 


Zebrał: Patryk Rudnicki