Chociaż świąteczne szaleństwo coraz bliżej, każdy z nas potrzebuje odrobiny odpoczynku. A gdzie indziej, jak nie w kinie?. Będziecie mogli uciec do świata szalonego romansu, chwilowo pozbyć się pamięci lub stanąć oko w oko z opętaniem – wybór przed Wami!

Fuga (Multikino, DCF, Kino Nowe Horyzonty, Cinema City, OH Kino, Helios)

Nie pamiętać przeszłości. Nie czuć miłości do swoich bliskich. Nie wiedzieć, kim się jest. Twórczyni przebojowych Córek dancingu Agnieszka Smoczyńska tym razem wprowadzi nas w przerażającą rzeczywistość amnezji. Alicja (Gabriela Muskała) w niewyjaśnionych okolicznościach znika z życia swojego męża i synka. Po dwóch latach znienacka występuje w telewizji, po czym zostaje odnaleziona przez swoją rodzinę. Przeżyjemy wewnętrzne rozdarcie bohaterki razem z nią. Doświadczymy każdej strony kobiecej tożsamości. Jak dużym wysiłkiem jest znów poczuć się ukochaną żoną? Troskliwą matką?

Kraina wielkiego nieba (DCF, Kino Nowe Horyzonty, Cinema City, OH Kino)

Czy przeprowadzka w inne miejsce jest w stanie rozwiązać wszystkie problemy, czy jest od nich ucieczką? Pozornie szczęśliwe małżeństwo Jeanette (Carey Mulligan) i Jerry (Jake Gyllenhaal) potwierdza drugą opcję. Zmiana miejsca zamieszkania oraz kilkumiesięczny wyjazd Jerry’ego tylko rozpalają ogień starych problemów zamiast je gasić. Pozostawiona razem z dorastającym synkiem Jeanette, wdaje się w nieprzemyślany romans, by znów poczuć się atrakcyjną i potrzebną.

Miśków 2-óch w Nowym Jorku (Multikino, Cinema City, OH Kino, Helios)

Przyszły król Arktyki – sympatyczny Misiek, powraca do Nowego Jorku. Ma odebrać największe z możliwych odznaczeń – Wielki Klucz do Miasta. Na uroczystą galę Misiek stawia się w towarzystwie Juniora, trójki lemingów, Olimpii i Very. W trakcie imprezy ktoś kradnie Wielki Klucz i puszcza nagranie, na którym Misiek… rabuje nowojorskie banki! W jednej chwili nasz bohater, z ulubieńca całej Ameryki, staje się najbardziej poszukiwanym przestępcą w kraju.

Diabeł: Inkarnacja (Multikino, Cinema City, OH Kino, Helios) 

Pracowniczka kostnicy Megan Reed (Shay Mitchell) w czasie nocnej zmiany otrzymuje nienaturalnie zniekształcone zwłoki kobiety. Może to klaustrofobiczne wnętrze kostnicy, a może czarnoksięstwo powodują, że Megan doświadcza przerażających wizji i zaczyna wierzyć w to, że ciało umarłej mogło być opętane przez demona.

Zabójcze maszyny (Multikino, Cinema City, OH Kino, Helios)

Kataklizm doszczętnie zniszczył ludzką cywilizację. Po tysiącu lat, człowiekowi udało się dostosować do nowych warunków. Gigantyczne miasta zaczęły przemieszczać się po Ziemi, niszcząc mniejsze miejscowości. Tom Natsworthy (Robert Sheehan) pochodzący z przedmieścia Londynu, walczy o przetrwanie. Spotyka ryzykowną uciekinierkę Hester Shaw (Hera Hilmar). Czy sojuszowi dwóch przeciwieństw uda się zmienić bieg przyszłości?


Autor: Zlata Veresniak
Zdjęcia: Youtube