Miłośnicy kina tego dnia znajdą w nim dosłownie wszystko. Od Oscarowej produkcji aż po kontynuacje jednej z bardziej znanych polskich komedii. Filmy historyczne, dramaty czy bajki… oto, co w tym tygodniu ukaże się „na dużym ekranie”.

Green Book (Multikino, Cinema City, Dolnośląskie Centrum Filmowe, Nowe Horyzonty, OHKINO)

Na początek film nominowany aż do czterech Oscarów, który na swoim koncie ma również trzy Złote Globy. Green Book, czyli opowieść o nietuzinkowej przyjaźni. Tony (Viggo Mortensen) i Don (Mahershala Ali) to dwaj mężczyzni, którzy tylko z pozoru wydają się być zupełnie różni. Tony jest zwykłym cwaniaczkiem, który postanowił pracować jako szofer, a Don to jego szef, wybitny ale i ekstrawagancki muzyk. Razem wyruszają w trasę koncertową, podczas której dowiadują się, ile tak naprawdę ich łączy.

Faworyta (Multikino, Cinema City, Dolnośląskie Centrum Filmowe, Helios, Nowe Horyzonty)

Kolejny film, z aż 10 nominacjami do Oscara, rozgrywa się w Anglii w XVIII wieku. Państwo pozostaje w stanie wojny z Francuzami, choć dwór zbytnio się tym nie przejmuje. Zamiast nadciągającego konfliktu, ludzi bardziej interesują wyścigi kaczek czy ananasy, które po raz pierwszy przybyły zza morza. Zresztą nic w tym dziwnego. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna (Olivia Colman), przez co faktycznie państwem włada jej najlepsza przyjaciółka, Sarah (Rachel Weisz). Pytanie jednak, co się stanie, kiedy na dworze pojawi się Abigail (Emma Stone), służąca, której uda się zaskarbić przychylność królowej? I co jeśli ta młoda dziewczyna postanowi to wykorzystać?

Planeta Singli 3 (Multikino, Cinema City, Dolnośląskie Centrum Filmowe, Helios, OHKINO)

Na tej liście nie mogło zabraknąć kontynuacji Planety Singli. Ta część opowiadać będzie o wyczekiwanym ślubie Ani (Agnieszka Więdłocha) i Tomka (Maciej Stuhr), który odbędzie się na wsi, u krewnych mężczyzny. Okazuje się jednak, że nie bez powodu od dłuższego czasu nie utrzymywał z nimi kontaktu. Jego bracia i matka mają wybuchowe charaktery, przez co każda rozmowa ma szansę zakończyć się kłótnią. No a to jeszcze nie wszystko. Matka Ani (Danuta Stenka) przyjeżdża na wesele z dużo młodszym partnerem, a na samej imprezie pojawia się również ojciec Tomka, którego nikt z rodziny nie widział od lat.

Walc w Alejkach (Dolnośląskie Centrum Filmowe, Nowe Horyzonty)

Christian (Franz Rogowski) to nieśmiały chłopak, który właśnie postanowił iść do pracy po raz pierwszy. W związku z tym zatrudnił się w supermarkecie. Okazuje się jednak, że sklep jest znacznie większy i bardziej zadziwiający niż mogłoby się zdawać. I jest tylko jedna osoba znacznie ciekawsza od tego nowego wielkiego świata – Marion (Sandra Hüller). Pracowniczka działu ze słodyczami, która skradła serce młodego chłopaka. I wszystko byłoby dobrze, gdyby dziewczyna nie była mężatką…

LEGO Przygoda 2 (Multikino, Cinema City, Helios, OHKINO)

Dla najmłodszych znajdzie się również kontynuacja przygód ich ulubionych, plastikowych ludzików. LEGO City znów grozi niebezpieczeństwo. Z kosmosu przybyli bowiem najeźdźcy LEGO Duplo, którzy niszczą wszystko na swojej drodze. Żeby ich pokonać, Emmet (Chris Pratt) i Batman (Will Arnett) wraz z przyjaciółmi, wyruszają w podróż po odległych galaktykach. Czeka ich tam wiele nowych wyzwań i sprawdzianów ich umiejętności Master Builderskich. Ponadto każdy z bohaterów będzie miał szansę wykazać swoją kreatywność oraz udowodnić, jak bardzo jest wyjątkowy.


Autorka: Marta Ziółkowska
Zdjęcie: Instagram