Upały nie słabną, jeśli chcecie schować się w klimatyzowanym kinie, sprawdźcie co nowego pojawi się na ekranie.

NATIONAL THEATRE LIVE: Młody Marks

Do Multikina powraca teatralna opowieść o życiu twórcy podstaw komunizmu Rory Kinnear („Opera za trzy grosze”, „Otello”) jako Marks i Oliver Chris („Wieczór Trzech Króli”, „Green Wing”) w roli Engelsa brylują w nowej komedii napisanej przez Richarda Beana i Clive’a Colemana. Inscenizacja przygotowana na deskach The Bridge Theatre w Londynie została wyreżyserowana przez Nicholasa Hytnera z udziałem zespołu kreatywnego pracującego na Broadwayu i West Endzie, m.in. przy komedii „Człowiek dwóch szefów”.

CZŁOWIEK, KTÓRY ZABIŁ DON KICHOTA

Znudzony reżyser reklam (Adam Driver) zostaje wysłany na plan filmowy do Hiszpanii. Na skutek zaskakującego zbiegu wydarzeń trafia do małej wioski, gdzie jeden z mieszkańców (Jonathan Pryce) żyje w przekonaniu, że jest… Don Kichotem. Obu bohaterów połączy wkrótce seria zwariowanych przygód, które jednemu z nich pozwolą przewartościować swoje życie, a drugiemu zrealizować pozornie nierealne marzenia.

MISSION: IMPOSSIBLE – FALLOUT

Powraca kolejna odsłona kinowego hitu Mission: Impossible. Konsekwencje, zakończonej w ostatniej części niepowodzeniem misji IMF, może odczuć cały świat. Aby zapobiec katastrofie, Ethan Hunt (Tom Cruise) i jego zespół muszą stanąć do wyścigu z czasem.

Patryk

Życie Sary Francis stoi na głowie. Ostatnia rzecz jakiej jej teraz trzeba to mały, nieporadny ktoś, kim trzeba się opiekować. Sara dostaje w spadku rozpieszczonego, humorzastego mopsa, który z niewymuszonym urokiem zmienia jej każdy dzień w chaos! Wkrótce okaże się jednak, że ten ma w sobie takie pokłady ciepła i miłości, że nie da mu się oprzeć. Kudłaty lokator staje się wkrótce najlepszym przyjacielem Sary, a jej życie zaczyna nabierać zupełnie nowych barw, gdy okazuje się jak wielu przystojniaków ma słabość do uroczych psiaków.

Rodziny się nie wybiera

Wszyscy znają go jako pozbawionego rodziny, wychowanego w sierocińcu genialnego projektanta wnętrz ukrywającego się pod tajemniczym pseudonimem: Valentin D. Wspólnie ze swoją piękną partnerką Constance, kolejnymi kolekcjami rzucają na kolana Paryż i światowy design. Wszystko zmieni się jednak, kiedy o jego istnieniu przypomni sobie, mieszkająca w prowizorycznej przyczepie na północy Francji i posługująca się ciężkim do zrozumienia dialektem, szalona rodzina.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: You Tube