Zegarki od tygodnia przestawione godzinę do tyłu i powoli dopada nas zimowa chandra. Wychodzimy z domu jak jest jeszcze ciemno i wracamy, jak jest już ciemno. Nie warto się jednak smucić, bo wcześniejszy zmierzch jest najlepszą okazją na kinową pociechę!

Alfa (Multikino, Cinema City, Helios, OH Kino)

Tym, którzy dość już mają kina o natrętnie zdigitalizowanej, wręcz zastraszająco bezuczuciowej przyszłości, obraz Europy 20 tys. lat temu, za czasów epoki lodowcowej, na pewno przypadnie do gustu. Człowiek i wilk, uznani przez swoje plemiona za najsłabszych, zostają skazani na samotną śmierć. Dopóki nie spotykają się w bezlitosnych realiach dzikiej puszczy. Będziemy świadkami tego, jak między tak różnymi stworzeniami rodzi się przyjaźń, a ich sprzymierzenie jest uosobieniem spójności natury a ludzkiej krwi.

Klakson i spółka (Multikino, Helios, OH Kino)

Auto też ma serce, więc musimy uważać! Malutka taksówka Klakson jest mistrzowskim nawigatorem w wielkiej metropolii różnorakich samochodów. Maluch może nie jest perfekcyjny – ma odrobinę zdarty lakier i małe problemy pod maską, ale śmiałości mu nie brak. Nie boi się nawet wielkich ciężarówek i groźnych radiowozów. Teraz nadeszła pora na jego najbardziej odważną przygodę!

Planeta singli 2 (Multikino, Kino Nowe Horyzonty, DCF, Cinema City, Helios, OH Kino)

Każdy związek małżeński wcześniej lub później będzie przeżywał kryzys. U Ani (Agnieszka Więdłocha) i Tomka (Jerzy Stuhr) jego przyczyną okazały się odmiene cele życiowe. On, showman-celebryta, myśli jedynie o sukcesie zawodowym i nie zamierza przejmować się na razie zakładaniem rodziny . Ona z kolei marzy o poważnym związku. W takich momentach bardzo łatwo jest wkręcić się w konflikt osobie trzeciej, w tym przypadku – milionerowi Aleksandrowi, właścicielowi aplikacji Singli, który już zdążył zauroczyć Anię.

Chef Flynn – najmłodszy kucharz świata (Kino Nowe Horyzonty)

Film o genialnym młodym kucharzu, którzy już zdążył zabłysnąć na ekranach festiwalowych, teraz kusi premierą w polskich kinach. Będziemy wędrowali stopami Flynna McGarry’ego, cudownego dziecka świata kulinariów. Jako dwunastolatek otworzył we własnym domu klub kolacyjny. W wieku szesnastu lat znalazł się na okładce The New York Timesa, a trzy lata później otworzył własną restaurację w Nowym Jorku. Ta opowieść, poza pokazaniem prawdziwej pasji oraz samorodnego talentu, przybliża nam o wiele bardziej istotny problem – jaka jest rola rodziców w osiągnięciu sukcesów przez ich dzieci?

Winni (Kino Nowe Horyzonty, DCF, Cinema City)

Fani skandynawskich kryminałów wreszcie doczekali się powrotu Gustava Möllera. Swoim nowym thrillerem zdążył już zaskoczyć festiwale w Sundance i Rotterdamie. Film wydaje się być psychologiczną grą z widzem, napięcie rośnie z każdą sekundą. Przytłaczająca, gęsta atmosfera, a akcja wciąż przybiera nieoczekiwany obrót. Razem z głównym bohaterem będziemy wciągnięci w zakamarki pracy operatora numeru alarmowego. W Winnych dowiemy się, jak bardzo ludzkie życie zależy od błyskawicznie podjętej decyzji.


Autor: Zlata Veresniak
Zdjęcia: YouTube