Jedni zachwyceni, inni sceptycznie nastawieni, ale wszyscy czekają z niecierpliwością na netfliksową ekranizację jednej z najpopularniejszych powieści fantasy pt. Wiedźmin. Póki co nie mamy wiele informacji na temat tej produkcji. Jednak dzięki zdjęciu, które udostępniła ostatnio producentka serialu, możemy zobaczyć, w jakiej scenerii kręcone są zdjęcia.

Nad znaną na całym świecie sagą Andrzeja Sapkowskiego przejęła pieczę platforma Netflix. Prace nad serialową adaptacją trwają już od kilku lat, a nadal wiemy o niej niewiele. Wiedźmin (po angielsku The Witcher) ma mieć swoją premierę najprawdopodobniej pod koniec 2019 roku. Amerykańscy producenci nie odcinają się jednak od kraju, z którego pochodzi ta historia – autor powieści pełni rolę konsultanta kreatywnego, a Tomasz Bagiński (Legendy polskie) jest jednym z reżyserów.

Widzimy się w Velen

Fani Wiedźmina mają teraz większe pole do domysłów odnośnie do szczegółów produkcji, ponieważ jej showrunnerka Lauren S. Hissrich udostępniła na swoim profilu na instagramie zdjęcie z planu zdjęciowego. Widzimy na nim europejski krajobraz – zarośniete pagórki, a pośród nich polna dróżka. Widać na nim również fragment starej zabudowy. Fani twierdzą, że widok do złudzenia przypomina scenerię z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, a konkretnie krainę Velen położoną w Temerii.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Blocking a scene with my partner in crime. #witcher

Post udostępniony przez Lauren S. Hissrich | Writer (@laurenhissrich)

 

Choć dużo tu niewiadomych, to znana jest chociaż obsada serialu. Geralta z Rivii zagra Henry Cavill, a w rolę Yennefer wcieli się Anya Chalotra. Jako Ciri wystąpi Freya Allan, natomiast jako Triss, Anna Shaffer. Czekamy na pierwszy teaser.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Do dna Geralt, powodzenia na szlaku. Widzimy się w przyszłym roku.

Post udostępniony przez Netflix Polska (@netflixpl)


Autor: Oliwia Rybiałek
Zdjęcie: instagram