Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej zgromadził kilkudziesięcioosobową publikę. Studenci, i nie tylko, pojawili się 5 grudnia na widowni nie po to, by się uczyć, ale by obejrzeć PrzedMikołajkowy Stand-Up w wykonaniu debiutantów.

Inicjatywa wyszła od grupy studentów drugiego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej – Gabrieli Bortackiej, Krystyny Haiduk, Julii Gwackiej, Pauliny Więckowskiej i Mirosława Gładysza.

Pomysł był całkowicie spontaniczny. Pewnego dnia, siedząc w Budziku przy kawie, stwierdziliśmy, że chcielibyśmy zrobić „coś więcej”. I padło hasło: „To zróbmy stand – up”. Mieliśmy nadzieję, że uda nam się wywołać uśmiech chociaż u kilku osób, i patrząc na odbiór wydarzenia, chyba się to udało – informują organizatorzy.

Przedmikołajkowy Stan-Up

Program został podzielony na dwie części – Stand Up i Open Mic. W ramach pierwszej z nich zobaczyliśmy 8 występów przygotowanych przez 7 debiutantów. Byli to kolejno  – Paweł Morawczyński, Weronika Gwiazda, Dominik Mazur, Mirosław Gładysz, Hubert Nadbrzeski, Krystyna Haiduk i Gabriela Bortacka. Pierwszą część zamknął, kontynuacją swojego występu, Paweł Morawczyński.

Przedmikołajkowy Stan-Up

Różne poczucia humoru i różne stand-upowe opowieści. Tu możecie obejrzeć fragment Mikołajkowego Stand-Upu w wykonaniu Dominika Mazura:

W moim przypadku największym problemem było, jak zacząć i o czym powiedzieć. Zastanawiałam się nad tym dobry tydzień, przy litrach zielonej herbaty i godzinach oglądania polskich stand-uperów. Na jakikolwiek pomysł wpadłam dopiero dzień przed opublikowaniem listy występujących. Wcześniej, chyba nas wszystkich bardziej pochłonęła organizacja samego wydarzenia. Jak już wpadłam na pomysł, przygotowanie samego występu trwało mniej więcej dwie godziny – mówi Gabriela Bortacka, jedna z organizatorek, występująca podczas wieczoru stand-up.

Autor: Krystyna Haiduk

Pierwsze pół-oficjalne rozmowy odbyły się jeszcze w październiku, czy w ogóle istnieje możliwość zorganizowania takiego wydarzenia u nas, w Instytucie. Tydzień-dwa po tym, jak dostaliśmy zielone światło od profesora Lewickiego, pisaliśmy już podanie do doktora Urbaniaka o pozwolenie na organizację wydarzenia i udostępnienie sali – mówi Gabriela Bortacka.

Jak poinformowali organizatorzy pod koniec PrzedMikołajkowego Stand-upu, rozważają zorganizowanie drugiej edycji wydarzenia. Na szczegóły trzeba będzie jednak poczekać.


Autor: Karolina Stachera
Zdjęcia: Krystyna Haiduk