Przyjęło się, że święta to sezon ogórkowy w branży gier. Nie warto wydawać nowego produktu, skoro wszędzie są atrakcyjne przeceny, prawda? Nic bardziej mylnego. Oto lista tytułów zaplanowanych na ten miesiąc.


1 grudnia:

 • Doom VR (PS4, PC)

To się musiało stać. Chyba. Gracze ponownie będą mogli zwiedzić powierzchnię Marsa ze swoimi spluwami przy boku. Tym razem jednak dynamiczna akcja rozegra się dosłownie na naszych oczach. Czy tak chaotyczny FPS ma rację bytu w VR? Zobaczymy. Uwaga produkt może zawierać śladowe ilości nieustępliwych hord demonów.

 • Xenoblade Chronicles 2 (Switch)

Sequel nagradzanej gry z 2010 roku. Tym razem trafimy do innego świata – Elysium – w którym ostatnie szczątki cywilizacji żyją na plecach niezliczonych Tytanów. Dołączymy do Rexa i Pyry (albo kartofla, nie mnie pytać) w poszukiwaniu Elysium, raju dla ludzkości.


5 grudnia:

 • Dead Rising 4: Frank’s Big Package (PS4)

Ot, wydanie DR4 na Playstation 4. Wyjdzie w formie GOTY zawierającej podstawową wersję gry, jak i wszystkie dodatki wypuszczone na Xbox One i PC. Ponadto, wraz z wydaniem tej wersji, na wszystkie platformy trafi tryb Capcom Heroes, w którym Frank wystroi się w ciuszki postaci znanych z gier Capcomu. Megaman vs. Zombies. Tak, do diaska!

 • Destiny 2: Curse of Osiris (PS4, PC, Xbox One)

Destiny 2, wydawałoby się, że tak niedawno wydane, ma już odsłonę pierwszego DLC za pasem. Powrócimy w nim na Merkurego, szukając pomocy Osirisa przeciw Vexowi. Odrobina klimatu Egiptu w kosmicznej scenerii i skomplikowana intryga, zapowiada się na naprawdę dobry dodatek.

 • The Walking Dead: The Telltale Series Collection (PS4, Xbox One)

Ucieszy wszystkich fanów Walking Dead. O ile założymy, że nie skusili się jeszcze na tę pozycję dobre kilka lat temu. Zawiera wszystkie dotychczasowo wydane części pointclickowej przygodówki. Niestety, zabraknie w niej czwartej odsłony którą Telltale planuje wydać w 2018 roku.


9 grudnia:

 • Loco Roco 2 (PS4)

Gra z zamierzchłej przeszłości. No, może nie aż tak zamierzchłej, ale jednak ostatni raz mieliśmy okazję w nią zagrać na PSP w 2008 roku. Czy wróci w glorii i chwale na Playstation 4? Zobaczymy.


12 grudnia:

 • Fallout 4 VR (PC)

Bethesda wyciska pieniądze nie tylko ze Skyrima. I słusznie, bo ich najnowsze dziecko też zasługuje na odrobinę miłości. Dzięki okularom VR będzie można przenieść się na radioaktywne pustkowia Bostonu i skopać tyłki kilku mutantom. 

 • Okami HD (PS4, PC, Xbox One)

Pomaluj mój świat na czarno drogi wilku. Remaster świetnej gry o bogini przybierającej postać dzikiego kudłacza. Znana przede wszystkim ze swojego stylu graficznego, bazującego na cell shadingu i wzorującego się na Japońskim druku drzewnym.

 • Playerunknown’s Battlegrounds (Xbox One)

Gra hit. Na ten moment sprzedanych około 14 milionów egzemplarzy i ciągle rośnie. Klasyczny tryb battle royale, w którym mierzy się setka graczy walczących o przeżycie na jednej mapie zachwycił graczy i recenzentów. Gra zmierza na kolejną platformę gonić swojego przeciwnika – darmowe Fortnite. Ponadto, pod koniec grudnia, na PC wyjść ma wersja ostateczna, numerowana 1.0.

 • Resident Evil 7: End of Zoe + aktualizacja Not a Hero (PS4, PC, Xbox One)

W tym dodatku do uznanej przez krytyków gry z gatunku horror, graczy czeka wcielenie się w Zoe. Poznamy jej losy po fabule gry mierząc się z przeciwnościami w nowej bagiennej lokacji wypełnionej przeciwnikami z którymi jeszcze nie było okazji się zmierzyć. Not a hero z kolei będzie darmową aktualizacją wprowadzającą historię starej gwiazdy Resident Evil – Chrisa Redfielda. Mieliśmy móc poznać świat RE7 oczami tej postaci już zeszłej wiosny, ale prace zostały opóźnione.


13 grudnia:

 • Final Fantasy 15: Episode Ignis (PS4, Xbox One)

Dodatek do najnowszej odsłony FF przyniesie nową fabułę która, podobnie jak poprzednie, skupi się na jednym z kompanów głównego protagonisty. Tym razem pora na mózg całego zespołu.

 • Star Wars Battlefront 2: The Last Jedi Season (PS4, PC, Xbox One)

Pomimo kontrowersji związanych ze skrzyneczkami, EA trzyma się dzielnie. W ramach podpięcia się pod kampanię reklamową nadchodzącego filmu – The Last Jedi – pojawią się nowe wyzwania i nagrody. Gracze będą mogli od 5 grudnia sprzymierzyć się zarówno z Siłami Oporu, jak i z Najwyższym Porządkiem. Dnia 13 grudnia, z kolei, pojawią się dwie nowe postacie do kupienia za walutę w grze – Finn (związany z ruchem oporu) i Kapitan Phasma (Najwyższy Porządek).


Autor: Aleksander Gałąska

Zdjęcie: dualshockers.com