Po pewnym zwycięstwie z Mickiewiczem Kluczbork Gwardie Wrocław czeka mecz wyjazdowy. W ramach 11. kolejki pierwszoligowych rozgrywek Gwardziści zagrają z AZS – em AGH Kraków. 

Zespół z Krakowa nie najlepiej radzi sobie w tym sezonie. Ma na koncie 9 punktów i zajmuje odległe 11. miejsce w tabeli. AZS od trzech kolejek nie zaznał smaku zwycięstwa. Co ciekawe, jest to drużyna bardzo bezkompromisowa. Krakowianie w 10. rozegranych do tej pory kolejkach, albo zgarniali komplet punktów, albo kończyli z niczym. To jedyny zespół w lidze, który nie rozegrał jeszcze ani jednego tie breaka. Groźną bronią zawodników trenera Andrzeja Kubackiego jest zagrywka. Według statystyk mają oni najlepszą średnią asów na seta w całej lidze. Do tego przyjmujący krakowian – Adam Smolarczyk znajduje się w czołówce klasyfikacji najlepiej blokujących.

Gwardia dobrze zniosła poprzedni tydzień. Mimo porażki i wymagających pięciu setów we Wrześni, kilka dni później szybko uporała się z Mickiewiczem Kluczbork. Dzięki temu Gwardziści utrzymali się na wysokiej pozycji w tabeli. Obecnie z dorobkiem 21 punktów zajmują piąte miejsce, a różnice w czołówce są minimalne. Ostatnie dwa mecze wyjazdowe zakończyły się dla siatkarzy trenera Piotra Lebiody porażką, ale rywalami były zespoły z Wrześni i Tomaszowa Mazowieckiego, które zajmują czołowe pozycje w tabeli. Wyjazd do Krakowa wydaje się być łatwiejszy, jednak wśród Gwardzistów nie ma mowy o lekceważeniu przeciwnika.

Liczymy na punkty, ale dobrze wiemy, że nawet jeśli drużyna jest z dołu tabeli to nikt nam tych punktów za darmo nie odda. Trzeba je sobie po prostu wywalczyć. Wbrew pozorom takie mecze bywają trudniejsze niż z zespołem wyżej usytuowanym – mówi Bartłomiej Dzikowicz, libero Gwardii Wrocław.

Gwardia jest faworytem tego spotkania. Wygrana może zapewnić awans nawet na drugie miejsce w tabeli. Dla AZS-u będzie to spotkanie, w którym będą chcieli przełamać złą passę z ostatnich meczów. Początek w sobotę – 24 października o godzinie 15.


Autor: Grzegorz Krawczyk
Zdjęcie: Aleksandra Twardowska / KS Gwardia Wrocław

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚląsk w walce o utrzymanie pozycji lidera
Następny artykułŻenada Nowego Dziennikarstwa #31
Student dziennikarstwa sportowego. Całe życie związany ze sportem. Fan angielskiej piłki, ale interesuje się też NBA i sportami motorowymi. Wolne chwile spędza na oglądaniu dobrych seriali.