Lubisz śpiewać albo szukasz kogoś kto umie śpiewać? Przyjdź na FeTę, czyli Festiwal Talentów Studenckich, gdzie poznasz inspirujących ludzi, których codziennie mijasz na korytarzu. Atrakcji nie zabraknie. Impreza w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej już we wtorek – 15 stycznia.

Wchodząc przez drzwi uczelni mijamy ludzi, których twarze widzimy czasami po raz pierwszy. Nie zastanawiamy się jakie mają marzenia, co robią w wolnym czasie, jak spędzili weekend… Tak naprawdę interesujemy się tylko naszym wąskim gronem znajomych, choć też czasami nie wiemy wielu rzeczy o nich. Przecież tworzymy uczelnianą społeczność, więc powinniśmy przynajmniej zdawać sobie sprawę u kogo szukać pomocy, kiedy potrzebujemy fachowca do zmontowania filmu, kiedy chcemy żeby ktoś nauczył nas gry na gitarze lub kiedy po prostu szukamy kogoś inspirującego. Dla osób, które chcą poznać bliżej swoich kolegów z uczelni została zorganizowana FeTa, czyli Festiwal Talentów Studenckich.

Pomysł na FeTę zrodził się w naszych głowach bardzo spontanicznie. Chcieliśmy zrobić coś ciekawego i inspirującego, ale też niekoniecznie wpisującego się w ramy sztywnych eventów na uczelni. Stąd właśnie pomysł na wydarzenie organizowane przez studentów dla studentów – mówi Kinga Kollat, jedna z organizatorek FeTy. – Bardzo często mijamy się codziennie na korytarzach, tak naprawdę nic o sobie nie wiedząc; jakie są nasze zainteresowania? Czym wypełniamy nasze wolne chwile? Co nas inspiruje? I właśnie na tym polega nasz festiwal! – dodaje.

Masz talent? Przyjdź na FeTę!

To jednak niejedyny powód organizacji imprezy. Często osoby z różnymi zdolnościami nie mają gdzie zaprezentować swoich talentów. Kończy się na tym, że wszystko co robią ląduje jedynie w szufladzie. FeTa daje możliwość zaprezentowania swoich umiejętności większej publiczności. Dzięki temu będzie też wiadomo czy to, co tworzymy spotka się z aprobatą odbiorców. Być może festiwal wyłoni wiele talentów, które później zostaną ukazane jeszcze szerszej publiczności.

– Przez ostatnie miesiące przygotowań do FeTy Studenckiej odnaleźliśmy ludzi pełnych pasji, którzy chcą podzielić się swoimi doświadczeniami, zachęcić każdego do działania i wskazać drogę do realizacji swoich marzeń – opowiada Kinga Kollat.

Pierwsza edycja, ale czy ostatnia?

Występy to jednak nie wszystko. Organizatorzy zapewniają, że oprócz spotkań z prelegentami będą także wystawy na korytarzu – każdy z przybyłych gości będzie miał okazję obejrzeć niesamowite zdjęcia, zapoznać się z pięknym rękodziełem czy też pochylić nad ilustracjami wykonanymi przez studentów. Do tego będą jeszcze występy taneczne i muzyczne, także każdy znajdzie coś dla siebie i nie będzie się nudził.

– Mówiąc w skrócie – atrakcji nie zabraknie, a oprócz merytorycznej strony festiwalu, na pewno zadbamy także o część rozrywkową – komentuje Kinga Kollat. – Jeśli chodzi o cykliczność wydarzenia, to dopiero się okaże. To pierwsza edycja. Z racji tego, że jesteśmy studentami ostatniego roku, możemy tylko liczyć na to, że FeTa Studencka będzie kontynuowana przez naszych młodszych kolegów. Prawdziwa pasja to temat, który nigdy nie wyjdzie z mody, dlatego szczerze wierzymy, że w przyszłości z organizatorów zamienimy się w uczestników festiwalu – dodaje.

Inspirujący ludzie wokół nas

Na swoim profilu na Facebooku organizatorzy tłumaczą, że zamiast szukać inspirujących ludzi w internecie lub siedzieć sfrustrowanym w domu można poznać ciekawych ludzi, którzy znajdują się wokół nas. Trzeba tylko poświęcić im trochę uwagi. Zatem każdy chętny może przyjść do Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na FeTę Studencką już we wtorek 15 stycznia, w godz. 9:00 – 13:30.Szczegółowy harmonogram wygląda następująco:

PANEL I – KĄCIK DZIENNIKARSKI 9:30-10:10
• DAMIAN ZDANCEWICZ – RADIO 9:30 – 9:50
• AGNIESZKA KAPŁON – TELEWIZJA/PREZENTERKA 9:50 – 10:10

WYSTĘP ZESPOŁU ŁATY 10:10 – 10:20
PIERWSZY PRZEGLĄD TALENTÓW NA KORYTARZU

PANEL II – KĄCIK PODRÓŻNICZY 10:20 – 11:00
• LAURA POLAŃSKA – INDIE/FOTOREPORTAŻ 10:20 – 10:40
• ARTUR CZERMAK – AZJA/FOTOREPORTAŻ 10:40 – 11:00

PANEL III – KĄCIK MUZYCZNY 11:00- 11:40
• GRZEGORZ ŚNIEG – WYSTĘP + PRELEKCJA 11:00 – 11:20
• FMTTM – WYSTĘP 11:20 – 11:40

WYSTĘP ZESPOŁU TAŃCA DAWNEGO 11:40 – 12:00
PRZERWA NA POCZĘSTUNEK
DRUGI PRZEGLĄD TALENTÓW NA KORYTARZU

PANEL IV – KĄCIK KOMIKSOWY 12:00 -12:40
• WIKTOR TALAGA – KOMIKS/ SCENOPISARSTWO 12:00 – 12:20
• ŁUKASZ ŚMIGIEL- KSIĄŻKI/KOMIKS 12:20 – 12:40

WYSTĘP ZESPOŁU ŁATY 12:40 – 13:00
ZAKOŃCZENIE FESTIWALU

 


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcia: oficjalny facebook FeTy, Zpsb/wikipedia