Boże Narodzenie coraz bliżej, a wraz z nim przedświąteczne porządki i poszukiwanie prezentów dla najbliższych. Obie te kwestie można załatwić na jednym wydarzeniu. Jest nim Otwarta Szafa.

Już w najbliższą sobotę, tj. 1 grudnia, będzie miała miejsce akcja Otwarta Szafa, polegająca na wymianie rzeczy bez obrotu pieniędzmi. Aby wziąć w niej udział należy wybrać się tego dnia do Wrocławskiego Klubu Formaty w godzinach od 9 do 13.

Przedmiotem wymiany będą nie tylko ubrania czy buty (na co może wskazywać słowo szafa), ale również dekoracje, zabawki, książki i drobny sprzęt gospodarstwa domowego. Przynosić należy rzeczy w dobrym stanie, co oznacza nie mniej nie więcej, jak niezniszczone, działające i czyste. Po co trzymać w domu np. nienoszone elementy garderoby, kiedy inna osoba może z nich jeszcze chętnie skorzystać?

Jeśli chodzi o zasady działania całego przedsięwzięcia, to za każdą oddaną rzecz otrzymamy bilecik, który upoważnia nas do wybrania sobie dowolnego przedmiotu, przyniesionego przez innych. Natomiast finalnie rzeczy bez właściciela, zostaną przekazane przez partnerów wydarzenia dla osób potrzebujących.


Autor: Oliwia Rybiałek
Zdjęcie: www.pixabay.com