Festiwal pod nazwą Przystanek Woodstock zmienia swoją nazwę. Na czwartkowej konferencji Jurek Owsiak zapowiedział, że w Kostrzynie nad Odrą zagości Pol’and’Rock Festival. Nie zmieni się formuła, a wstęp pozostanie darmowy. 

Konferencja zorganizowana przez WOŚP skupiła się przede wszystkim na podsumowaniu 26. edycji zbiórki. W tym roku udało się zebrać rekordowe 126 373 804 złote i 34 grosze. Nie zabrakło jednak czasu na ogłoszenie ważne dla wszystkich fanów plenerowego festiwalu z Kostrzyna nad Odrą. Od teraz nie będzie można już pojechać na Woodstock. Jego miejsce zajmie Pol’and’Rock Festival.

Skąd zmiana?

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o; problemy prawne. Z powodów prawnych, powodów, które wyczerpały już limit przyjaźni i miłości Michaela Langa, twórcy amerykańskiego Woodstocku, wobec nas, musimy zmienić nazwę festiwalu. Ta nazwa jest zastrzeżona – odpowiada Owsiak. Nazwa „Woodstock” była na wypożyczeniu festiwalu organizowanego przez WOŚP. Gdyby organizatorzy chcieli zachować nazwę, musieliby zmienić dotychczasowy format imprezy, m.in. wprowadzić płatne bilety.

Nowe logo Pol’and’Rock (fot. materiały prasowe WOŚP)

Tego nie wprowadzimy nigdy. To jest festiwal za darmo, który dziękuje tym, którzy grają z nami podczas zimowych dni, kiedy mamy finał. W ten sposób Jurek Owsiak uciął spekulacje dotyczące zmiany charakteru imprezy.

Dlaczego Pol’and’Rock Festival?

Jest to nazwa zastrzeżona już kilka lat temu, używana w naszych programach telewizyjnych. Trudno jest wymyślić jakąkolwiek inną nazwę. Wszystko pod nazwą Rock’n’Roll jest pozajmowane. Chcemy działać legalnie. – przyznaje Jurek Owsiak. Dodaje, że współpraca z urzędem patentowym pomogła znaleźć wolne pola wśród nazw festiwali oraz mówi, że: Pol’and’Rock jest nazwą, która będzie mówiła, że to jest polski rock and roll, na polskiej ziemi, ale także festiwal, który bawi się z ludźmi z całego świata. 

Pol’and’Rock Festival Kostrzyn nad Odrą odbędzie się w dniach 2, 3 i 4 sierpnia 2018 roku.