Spektakl progresywny nurtu OFF opowiedziany językiem teatru fizycznego. Tu i teraz – tylko to się liczy. Już niedługo na Scenie na Świebodzkim.

Psychoteatr został założony przez aktorkę, Angelikę Pytel i filmowca – Sebastiana Zakrzewskiego w 2014 roku. Jego zadanie? Poruszyć odbiorców. Charakteryzuje się tematami ważnymi i niełatwymi. Nawiązanie współpracy z producentem muzycznym i kompozytorem Pawłem Rychertem, było dla Psychoteatru punktem przełomowym. Spektakle wystawiane na jego deskach, m.in. Rzeczy i Las, były wielokrotnie nagradzane.

Otoczeni przez lustra, w których nie możemy się zobaczyć, śnimy swoje wyobrażenie. Zawieszeni
pomiędzy złudzeniem a realnością codziennie staramy się stawiać krok za krokiem. Lustra są
wszędzie. Prześwietlają nas. Śmieją się. Znają nasze myśli na pamięć. Przerażeni wydobywamy z
siebie krzyk. Lustra pękają. Nasze odbicie rozpada się.
Tracimy równowagę.
Zamykamy oczy.
Spadamy.

Nadszedł czas na Uśpionych. Autorska sztuka progresywna w ramach nurtu Świebodzki OFF. Pierwsza, która zaczęła badać ciało w teatrze. A że liczy się tu i teraz, nikt nie wie, jak będzie wyglądał za parę lat. Opowiedziany językiem fizyczności ewoluuje, a z każdym kolejnym przedstawieniem zmienia swoją formę i obsadę.

Uśpieni skupiają się na wyzwalaniu energii z ciała. Trzy zaangażowane w spektakl aktorki, poprzez działania fizyczne, wchodzą na scenie w stany emocjonalne. Muzyka w spektaklu współgra z akcją i ruchem oraz przestrzenią, w której się znajdują. Wpływa to na wyjątkowość i niepowtarzalność każdego kolejnego widowiska.

Spektakl Psychoteatr: Uśpieni w dniach 19-20 stycznia o godz. 19.00 w Teatrze Polskim – Scena na Świebodzkim. Bilety dostępne tutaj.


Tekst: Angelika Pytel i Sebastian Zakrzewski
Reżyseria i choreografia: Angelika Pytel
Asystent reżysera/dramaturg: Sebastian Zakrzewski
Muzyka: Paweł Rychert
Reżyseria i realizacja światła: Sebastian Zakrzewski
Produkcja: Sebastian Zakrzewski
Czas trwania: 70 minut
Obsada:
Angelika Pytel
Diana Kozłowska
Magdalena Milecka


Autor: Karolina Szachniewicz, mat.pras.
Zdjęcia: mat. pras.