Jak wygląda ul od środka? W jaki sposób pozyskuje się miód? Jak zbudowane są pszczoły? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzi poznamy podczas wydarzenia Pszczoła w wielkim mieście. W Pasażu Grunwaldzkim w dniach 9 – 10 sierpnia będzie miał miejsce event poświęcony pszczołom. Pomalowane w ramach wydarzenia ule staną na dachu galerii.

Nasza świadomość znaczenia pszczół w przyrodzie i ich wpływie na nasze życie rośnie z roku na rok. Coraz częściej myślimy także o tym, jak tę wiedzę popularyzować i wcielać w życie, by chronić te owady. Jedną z takich właśnie okazji jest świętowany 8 sierpnia Wielki Dzień Pszczół. Być może ten dzień natchnął władze jednej z galerii handlowych by zorganizować wydarzenie poświęcone pszczołom.

W Pasażu Grunwaldzkim w piątek i sobotę (9-10 sierpnia) odbędzie się event pt. Pszczoła w wielkim mieście. Wszyscy zainteresowani od godziny 13:00 – 18:00 będą mogli wziąć udział w prelekcjach i warsztatach. Dla odwiedzających przygotowano dwie strefy na poziomie 0 przy wejściu głównym.

W programie przewidziano warsztaty wirowania miodu i robienia świeczek z wosku. Lekcje edukacyjne o pszczołach, podczas których uczestnicy dowiedzą się m.in.: jak wygląda ul od środka, w jaki sposób pozyskuje się miód oraz poznają anatomię pszczoły.

Organizatorzy wydarzenia przygotowali również atrakcje dla najmłodszych. Malowanie buziek i pszczelą przebieralnię, malowanie mega pszczoły oraz wspólne robienie uli i pszczółek z kartonu. Dla dzieci biorących udział w warsztatach przewidziane są nagrody: miód z pasażowej pasieki oraz miodowe słodkości.

W ramach Pszczoły w wielkim mieście odbędzie się wspólne malowanie uli, które staną na dachu pasażu handlowego. Dwa nowe domy dla pszczół zostaną zamontowane w sobotę, a w ich lokowaniu wezmą udział profesjonalni pszczelarze.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia można znaleźć na stronie organizatora.

 Pszczoła w Wielkim Mieście , Pasaż Grunwaldzki, pszczoły, pszczoła, pszczółka, wydarzenia, akcja, event


Autor: Karolina Stachera
Zdjęcia: mat. własne redakcji
Grafika: oficjalna strona wydarzenia