Przyjaciele to ponadczasowy serial, który zna chyba każdy z nas. Nie tylko ich powiedzenia przeszły do historii. Również styl bohaterów stał się inspiracją do stworzenia wielu współczesnych kolekcji. Jedną z takich będzie linia ubrań inspirowana stylem bohaterki Rachel Green.

W tym roku minęło 25 lat od emisji pierwszego odcinka Friends – jednego z najpopularniejszych seriali wszech czasów. Bohaterowie, z którymi każdy może się utożsamiać, proste, życiowe historie i dobry humor. To jest to, co dało Przyjaciołom sławę i uwielbienie widzów. Serial jest uniwersalny i ponadczasowy. Podobnie jak styl Rachel Green, będący kwintesencją przełomu lat 90. i 2000. Bohaterka grana przez Jennifer Aniston uwielbiała nosić spódniczki mini, prążkowane garnitury, eleganckie komplety, casual’owe ogrodniczki, golfy i koszule czy jeansy z wysokim stanem. To właśnie tą postacią zachwycił się słynny projektant Ralph Lauren. Połączył siły z Warner Bros i wspólnie stworzyli linię ubrań inspirowaną garderobą Rachel Green. Jednak dlaczego Rachel, skoro jej dwie koleżanki również mogły pochwalić się niebanalnym stylem? Nic nie dzieje się bez przyczyny i nie ma tu miejsca na przypadki. Wszystko się pięknie dopełnia, bowiem serialowa Rachel pracowała u amerykańskiego projektanta, a on sam zagrał nawet epizod w Przyjaciołach.

 

W kolekcji znajdują się m.in.: dzianinowe golfy, skórzane spodnie, wełniane garnitury, welurowe marynarki i spódnice czy sukienki midi. Premiera wyjątkowej kolekcji Wear To Work miała premierę 27 września w nowojorskim Bloomingdale’s (gdzie również pracowała postać Jennifer Aniston w serialu). W centrum handlowym umieszczono specjalną instalację na wzór biura Rachel Green, a także przestrzeń zaaranżowaną tak, jak najsłynniejsza serialowa kawiarnia Central Perk. Ubrania są już do kupienia na stronie internetowej projektanta.


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcia: Instagram, sklep internetowy