Gorąco w mieście? Brakuje morza i plaży? Zamiast jechać nad Bałtyk można przejechać kilka ulic do plaży miejskiej. We Wrocławiu jest naprawdę duży wybór.

Sezon letni coraz bliżej, upały dopisują, a to oznacza, że pora wybrać się na…plażę. Jednak jak tu znaleźć chociaż kawałek piasku pośród samochodów, sklepów i bloków? Odpowiedzią są plaże miejskie. Może nie tak wakacyjne jak te nad morzem, ale zawsze coś. Piasek jest, muzyka również, a nawet drinki. To czego więcej trzeba? We Wrocławiu od jakiegoś czasu istnieją plaże miejskie i wciąż otwierają się nowe.

Idziemy na plażę:

ZaZoo Beach Bar

Plaża ZaZoo zajmuje kilka tysięcy metrów kwadratowych w miejscu połączenia Odry i Starej Odry, zaledwie trzysta metrów od Mostu Zwierzynieckiego. Na miejscu jest wszystko, czego dusza zapragnie: drinki, pizza czy lody. Żeby poczuć się jak na Hawajach na plaży znajdują się palmy, leżaki, wygodne fotele i parasole. Można poleżeć na trawie lub popatrzeć na Odrę z tarasu. Dla dzieci do zabawy została przygotowana piaskownica, która dorosłym czasem służy za boisko i dyskotekę. Regularnie odbywają się tu także imprezy tematyczne dla biegaczy, rowerzystów, rodzin z dziećmi, organizowane są koncerty, m.in. Jazz na piasku oraz wieczory salsy i spotkania z arabskimi rytmami. W ZaZoo nie ma zejścia na wodę. W weekendy (sobota – niedziela) ZaZoo Beach Bar czynny jest od godz. 10 do ostatniego gościa. W tygodniu (poniedziałek – piątek) od godz. 11 do ostatniego gościa. Wejście do ZaZoo Beach Bar jest bezpłatne. Plaża jest otwarta od 24 kwietnia do 30 września.

 

 


HotSpot Beach Bar

Największa sztuczna miejska plaża w Polsce ma aż 15 tysięcy metrów kwadratowych i wysypano aż sto ton piasku. Znajduje się na łące między Odrą a basenami przy Wejherowskiej. HotSpot Beach Bar jest podzielona na dwie strefy. W części rekreacyjnej są leżaki, hamaki i ogromne parasole oraz duży bar i taras, który raz jest również parkietem dla miłośników wieczornych potańcówek, a innym razem sceną. Część druga jest bardziej sportowa. Tu znajdują się boiska do siatkówki i badmintona, piłki nożnej dla dzieci, tor do skimboardu oraz miejsce do gry w boule. Na plaży można również smacznie zjeść. W tym roku w ofercie foodtruckowej znajdą się: Gruba Ryba, kuchnia egipska, pizza z Happy Little Truck oraz lody z Rondo Cafe. Do tego szeroki wybór win, alkoholi i softów. Plaża posiada zejście do wody, jednak kąpiel jest zabroniona. Natomiast wstęp na plażę jest bezpłatny. HotSpot Beach Bar jest otwarta od 27 kwietnia do 30 września.


HotSpot Beach Bar czynny jest:
poniedziałek – czwartek, godz. 12:00-23:00;
piątek, godz. 12:00 – 2:00,
sobota, godz. 10:00 – 2:00
niedziela, godz. 10:00 – 22:00

 

 


Forma Płynna Beach Bar

To plaża zielona, pokryta wypielęgnowaną trawą. Tuż nad brzegiem Odry jest plaża miejska Wybrzeże Wyspiańskiego, czyli Forma Płynna. Znajdujemy się jakby w lesie, dookoła mnóstwo drzew, porozwieszane hamaki i ułożone leżaki. Idealne miejsce na odpoczynek od pracy i od…słońca. Można się solidnie posilić (lody, gofry, street food) oraz napoić (koktajle, drinki, piwa, wina). W trakcie sezonu (od 1 maja do 30 września) organizowane są dyskoteki, wieczorki muzyczne, warsztaty z jogi, spektakle, koncerty oraz wiele innych. Na tej plaży można nawet urządzić przyjęcie urodzinowe, a także imprezy firmowe czy wieczory panieńskie. Plaża miejska przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 20 jest przyjazna zwierzętom. Czynna: poniedziałek-piątek, godz. 10-24, sobota-niedziela, godz. 9-24. Wstęp bezpłatny.

 

 


Stara Odra Beach Bar

Z jednej strony nieziemska plaża (bar, leżaki, parasole, piasek), a z drugiej  elementy industrialne (Mosty Trzebnickie) i czysta przyroda. Oprócz leżenia i odpoczywania Stara Odra proponuje również zajęcia jogi, koncerty jazzowe, potańcówki, albo fair show. Plaża może również służyć za trybunę główną w zawodach w slalomie na nartach wodnych. Wstęp jest bezpłatny. Plaża jest otwarta do 21 maja do 30 września.

 

 


Przestrzeń

Knajpka na Sępolnie u zbiegu ulic Mickiewicza i Paderewskiego. Leżaki, ogrodowe meble, towarzystwo drzew, a dla dzieci piaskownica i plac zabaw. Goście mogą napić się kawy, piwa lub cydru,a także zjeść świeżo wypiekaną pizzę.To miejsce idealne dla rodzin, ale również dla kinomaniaków. W każdą środę w plenerowym kinie prezentowane są dokumenty, a w niedziele klasyka kina światowego. Weekendami na scenie Przestrzeni regularnie muzykują lokalni i przyjezdni artyści. Wstęp wolny. Plaża czynna od 1 kwietnia do 1 października.

Przestrzeń jest czynna:
poniedziałek, nieczynne
wtorek  – czwartek. godz. 14-22;
piątek, godz. 14-23.30;
sobota, godz. 12-23.30;
niedziela, godz. 12-21.30

 

 


Plaża na Bulwarze Politechniki, Wybrzeże Wyspiańskiego

Studenci zmęczeni po zajęciach nie zawsze mają ochotę jechać na drugi koniec miasta, by zanurzyć nogi w piasku. Właśnie dlatego powstała kameralna plaża na Promenadzie Politechniki przy Wybrzeżu Wyspiańskiego. Do dyspozycji są plaża oraz piaszczyste boiska do siatkówki i badmintona. Tutaj jednak nie ma ani baru, ani toalet.


Nowe beach bary: OpatoVice i Prosto Z Mostu

Już niedługo pojawią się kolejne plażowe miejsca. Przy ul. Braci Gierymskich powstało kameralne OpatoVice Beach Bar z barem, leżakami, grillem. Gospodarze zapraszają również na zajęcia dla dzieci, młodych mam, miłośników jogi i crossfitu. Otwarcie OpatoVice Beach Bar było 25 maja.

Kolejna plaża otworzy się już 29 maja. Prosto Z Mostu Beach Bar zajmie kawałek łąki nad Odrą w pobliżu Mostów Warszawskich o powierzchni 5 tys. metrów kw. Będzie można przychodzić nie tylko na leżakowanie, lecz również na koncerty, warsztaty, spektakle i wieczory kabaretowe. W programie także specjalna mundialowa edycja wieczorów nad Odrą.


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcia: screeny z facebooka